Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


Wójt Gminy Łysomice serdecznie zaprasza na V Charytatywny Bal Wójta, który tradycyjnie odbędzie się w Młodzieżowym Centrum Kultury w Kamionkach Dużych.

Podczas imprezy odbędzie się zbiórka środków dla potrzebującej rodziny z Gminy Łysomice.

Wiecej informacji:

EMILIA ZIELIŃSKA, Radna Gminy Łysomice
tel. kom. 696 934 828
MAREK KOMUDA, Urząd Gminy Łysomice
tel. 56 678 32 22 wew.30


SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do uroczystego spotkania opłatkowego, które już tradycyjnie miało miejsce w grudniowe popołudnie. W tym roku gminne spotkanie odbyło się w dniu 12 grudnia 2014 roku w świetlicy wiejskiej w Papowie Toruńskim. W licznym gronie przybyłych gości miedzy innymi zawitali przedstawiciele władz samorządowych i instytucji.

Dla uczestników spotkania wystąpiły ze specjalnie przygotowanym spektaklem Panie z Koła teatralnego „Duch w Ruch” z Łysomic oraz w jasełkowo – kolędowej atmosferze dzieci z Przedszkola „Jelonek” z Papowa Toruńskiego wraz z muzykami. Ponadto wystąpił rozśpiewany Chórek „Pod Klonowym Listkiem”. Wszystkim artystom bardzo dziękujemy za zaangażowanie.    

Wójt Gminy Pan Piotr Kowal oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Robert Kożuchowski powitali wszystkich zgromadzonych i podziękowali za przybycie oraz złożyli życzenia z okazji zbliżających się Świąt. Dla wszystkich gości i ich rodzinom złożył również życzenia Wicestarosta powiatu toruńskiego Pan Andrzej Siemianowski.

Ksiądz Kanonik Jan Pestka odmówił z uczestnikami spotkania wspólną modlitwę i zaprosił wszystkich do dzielenia się opłatkiem. Łamaniu się opłatkiem towarzyszyło wiele serdecznych i ciepłych słów.

Dodatkowo Panie z Koła Alebabki z Ostaszewa przywiozły ze sobą świąteczne dekoracje na kiermasz, zainteresowani mogli zaopatrzyć się w przepiękne dekoracje świąteczne.

Dalszy czas upłynął mile na wspólnym kolędowaniu oraz przy smacznym poczęstunku, przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Papowo Toruńskiego za co serdecznie dziękujemy.

Podczas uroczystości zostały rozstrzygnięte Bożnonarodzeniowe Konkursy na Pierogi oraz Kartkę świąteczną.


Wyniki prezentujemy poniżej:

Konkurs na „Tradycyjną potrawę – Pierogi”
I miejsce – Krystyna Zielińska z m. Kamionki Duże
II miejsce – Barbara Ordak rep. Stowarzyszenie „MARKUS” z m. Łysomice
III miejsce – Genowefa Kapelaty z m. Kamionki Duże
oraz wyróżnienia dla Pani Teresy Karpińskiej z m. Kamionki Małe oraz dla Pani Ilony Karpińskiej z m. Kamionki Małe

Konkurs na „Kartkę Świąteczną”
I miejsce - Kacper Chrzanowski z SP Świerczynki
Karta wykonana przez Kacpra będzie wizerunkiem kartki gminnej wysyłanej przez Urząd Gminy Łysomice na Święta Bożego Narodzenia 2015
II miejsce - Nadia Śliwińska – Przedszkole „Jelonek” filia Łysomice
III miejsce - Izabela Skrzypczak – ZS Turzno
oraz wyróżnienia Julia Kmiecik – Przedszkole „Jelonek” filia Turzno i Zuzanna Kurkowska – Przedszkole „Jelonek” filia Turzno.

Gratulujemy zwycięzcom, oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom. Szczególnie dzieciom, za ogromne zaangażowanie w konkurs plastyczny.

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Konkurs plastyczny - 25 lat samorządu
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń