Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Niech żyje bal

          W minioną sobotę- 23 stycznia odbył się Charytatywny Bal Wójta. Już po raz szósty do świetlicy wiejskiej w Kamionkach Dużych zawitali samorządowcy oraz mieszańcy
i sympatycy naszej gminy, by poprzez wspólną zabawę pomóc jednej z potrzebujących rodzin, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.  Punktualnie o 20:00 Wójt Gminy- Piotr Kowal wzniósł toast życząc wszystkim obecnym pomyślności w Nowym Roku.
W taneczny klimat wieczoru wprowadzili nas młodzi tancerze ze szkoły Dance & Dance- Aleksandra Stępniewska i Jakub Iwicki. Na gości balu czekała jeszcze jedna taneczna niespodzianka ufundowana przez Przewodniczącego Rady Gminy Łysomice- Roberta Kożuchowskiego. Około godz. 22:00 na parkiecie pojawiła się Neila, instruktorka z klubu Sobótka, która zaprezentowała najstarszy taniec świata- taniec azjatycki. Kulminacyjnym punktem imprezy był oczywiście walc czekoladowy, z którego pieniądze przeznaczone będą na pomoc wspomnianej wyżej rodzinie. Warto również wspomnieć, że organizacja balu
i zbiórki na tak szczytny cel nie byłaby możliwa gdyby nie starania radnej Emilii Zielińskiej oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Kamionek Dużych, za co serdecznie dziękujemy.

autor: Kamila Wilczyńska

24 Finał WOŚP w Gminie Łysomice

Gmina Łysomice po raz kolejny włączyła się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Graliśmy na doposażenie oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Podczas dwóch imprez- przy Zespole Szkół nr 1 w Łysomicach i Zespole Szkół nr 2 w Turznie udało nam się zebrać około 60 tys. zł.

Program orkiestry był bardzo bogaty. W Turznie już od godz. 15:00 podziwiać można było tańce w wykonaniu dzieci ze szkoły i pokaz zumby. Na obu imprezach zaprezentowali się również sportowcy z naszego regionu, reprezentujący różne dyscypliny sportowe, począwszy od żużla a skończywszy na MMA.
W Łysomicach ponadto goście mogli wysłuchać występu wokalnego zespołu The Dream, Chórku pod Klonowym Listkiem, Agaty Grochowalskiej i Moniki Mięsikowskiej ( wystąpiła również  w Turznie). Zaprezentowali się również tancerze: Klaudia Radke i Olaf Frankowicz oraz grupa Dance & Dance z Torunia. Gwiazdą wieczoru był zespół Shadow.

Ja zwykle wielu emocji dostarczyły nam licytacje. W Turznie rekordowa kwota padła przy licytacji obrazu przedstawiającego Pałac Romantyczny. Nabywca wylicytował go za kwotę 750 zł. W Łysomicach natomiast rekord pobiła licytacja kryształowego serduszka, które po emocjonującej rywalizacji trafiło w ręce Oli Rozwadowskiej z rodziną za niebagatelną kwotę 8600 zł. Podczas obu imprez można było wylicytować ponadto dywany, gadżety przekazane przez sportowców, bilety do Filharmonii Pomorskiej, Opery Nova czy Teatru Afisz, vouchery do Aquaparku w Wielkiej Nieszawce i Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim. Wylicytować można było również obrazy wykonane przez lokalnych artystów. Nie zawiedli również przedsiębiorcy, którzy wsparli nas bonami na wyważanie kół, rozliczenie podatku, usługi kosmetyczne, do sklepów odzieżowych i metalowych. Można było wylicytować dwudniowy pobyt w Pałacu Romantycznym w Turznie oraz wejścia na kręgielnie i basen w hotelu Rubbens & Monet.

Dzięki rodzicom i pracownikom, którzy włączyli się w prowadzenie kawiarenek można było napić się kawy, zjeść pyszne cisto i bigos. W Łysomicach można było dodatkowo posmakować pierogów przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia Markus.

Serdeczne podziękowania należą się dyrekcji i nauczycielom obu szkół. Bez ich wkładu pracy nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzić obu imprez. Dziękuję wolontariuszom, którzy nie zawiedli w tym roku zebrali rekordową kwotę- ponad 23 tys. złotych. Dziękuję lokalnym radnym i stowarzyszeniom, które również włączyły się w organizację Finału.

Mam nadzieję, ze będziemy grać razem do końca świata i jeden dzień dłużej.

SIE MA!

autor: Kamila Wilczyńska
autor: Aneta Stopyra/ Tomasz Wilczyński

 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Łysomice

Już po raz 24 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Tradycyjnie już Sztab WOŚP w Łysomicach organizuje dwie imprezy- w Zespole Szkół nr 1 w Łysomicach oraz w Zespole Szkół nr 2 w Turznie.  Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi programami imprez  w obu miejscowościach.

VI Charytatywny Bal Wójta

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Orlik w Gostkowie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń