Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Jesteś tutaj: 

Występ Czadomana

Tegoroczne dożynki były wyjątkowe również pod względem występów gwiazd. Organizatorzy zadbali o to by znalazł się wykonawca takiego rodzaju muzyki, który spodoba się szczególnie młodszej części publiczności. Dlatego też o godzinie 20:00 na scenie pojawił się charyzmatyczny artysta, o niebanalnej barwie głosu- Czadoman, twórca takich hitów jak Ruda tańczy jak szalona czy Chodź na kolana. Zaprezentował różnorodny materiał, pełen energetycznych hitów, przy których wszyscy zebrani pod sceną mogli poszaleć.


Koncert Eleni

Punktualnie o godzinie 17:00 na scenie pojawiła się Eleni- polska artystka greckiego pochodzenia, uhonorowana tytułem „ Królowej Polskiej Piosenki” laureatka popularnych plebiscytów „ Lata z Radiem” i  Wiktora- nagrody przyznawanej przez TVP.  W śpiew utworów  takich jak Po słonecznej stronie życia, Miłość jak wino czy Nic miłości nie pokona włączyła się cała publiczność. Artystka dostarczyła wzruszeń podczas śpiewu pieśni
 Ave Maria oraz Barki za co została nagrodzona gromkimi brawami.

Jelonek – oficjalna maskotka Gminy Łysomice

 

Podczas tegorocznych dożynek  miał miejsce premierowy pokaz oficjalnej maskotki Gminy Łysomice . Mieszkańców i gości przywitał  Jelonek inspirowany herbem Naszej Gminy.

Występ Jelonka był jego debiutem, ale  jesteśmy pewni, że będzie nam towarzyszył podczas ważnych i mniej ważnych uroczystości gminnych.

 

Konkurs fotograficzny- Gmina Łysomice w obiektywie

Po raz pierwszy w naszej gminie ogłoszono konkurs fotograficzny, którego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas Dożynek Gminnych. O wręczenie nagród laureatom została poproszona Eleni. Nagroda główna- tablet, powędrowała w ręce pana Czesława Karasiewicza
z Ostaszewa. Nagrody publiczności zdobyli: p. Monika Lewandowska
i p. Joanna Dudkiewicz a wyróżnionym został p. A. Kurek. Laureaci nagród publiczności otrzymali leżaki i ręczniki z herbem gminy. 


Wyścig kajakami

Organizatorzy korzystając z miejsca, w którym odbywały się dożynki postanowili  zorganizować wyścig kajakami. Do udziału w turnieju zgłosiło się 16 drużyn:

 

Kamionki Duże

Natalia Santorek, Adam Świerczewski

Kamionki Małe

Michał Żurawski, Kinga Skrzypczak

Lulkowo

Justyna Paczkowska ,Krzysztof  Borowiec

Łysomice

Sylwia i Szymon Sosińscy

Ostaszewo

Agnieszka Ryńska i Piotr Lewandowski

Papowo Toruńskie

Michał Janiaczyk, Joanna Góranowska

Papowo Tor. Osieki

Marzena Łapacz , Adam Grzona

Różankowo

Maciej Umiński, Karolina Wiśniewska

Turzno

Tomasz Wilczyński, Marzenna Nowak

Tylice

Małgorzata Metera , Paweł Metera

Wytrębowice

Elwira Jarosz, Miłosz Wujak

Zakrzewko

Alicja Linowska , Kamil Górzkowski

Urząd Gminy Łysomice

Krzysztof Babiarczyk i Agnieszka Jędrzejczak,      

 

Urząd Gminy Łysomice

Marianna Bukowska i Krzysztof Sulecki

Biblioteka Publiczna

Monika Wicherek i Agnieszka Ziemba

Rada Gminy Łysomice

Marzena Lewandowska i Denis Dembek

 

Nad przebiegiem zawodów czuwał p. Tomasz Belzyt. Wygrała drużyna sołectwa Kamionki Małe, przed drużyną z Lulkowa i Wytrębowic.  Każda z tych drużyn otrzymała pamiątkowy puchar a na zwycięską parę czekała nagroda główna- rowery ufundowane przez Przedsiębiorstwo TB-Invest z Gdańska. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ręczniki z herbem Gminy.

 

Konkurs na najciekwasze stoisko KGW

Najoryginalniejszym i najciekawszym stoiskiem Kół Gospodyń Wiejskich okazało się to przygotowane przez panie z KGW z Lulkowa. W nagrodę otrzymały one 10 biletów na spektakl Grace w Teatrze muzycznym w Gdyni. Drugie miejsce i 8 biletów powędrowało na ręce KGW z Kamionek Dużych, a trzecie miejsce i 5 biletów Stowarzyszenie Markus z Łysomic. Wszystkie KGW oraz szkoły, Biblioteka Publiczna i Przedszkole otrzymały okolicznościowe prezenty ufundowane przez Samorząd Gminy.


Konkurs na najmaczniejszą nalewkę

Podczas tegorocznych dożynek do konkursu zgłoszono aż 34 nalewki. Jury zdecydowało, że kryształowe karafki, ufundowane przez firmę Inter Broker Robert Kożuchowski i wykonane specjalnie na konkurs na najsmaczniejszą nalewkę, powędrują do p. Krystyny Konklewskiej z Papowa Toruńskiego-Osieki, p. Anny Charchuła z Kamionek Małych oraz Teresy Paczkowskiej z Różankowa. Laureatka- p. Krystyna Konklewska otrzymała również bon o wartości 500 zł na zakup węgla ufundowany przez Skład Węgla  Marek Moskal. Wyróżnienia i pamiątkowe ręczniki z herbem Gminy trafiły do p. Barbary Miziołek, Małgorzty Balickiej, Jerzego Osieckiego, Jolanty Kluska i Sylwii Gosk.


Konkurs na witacza dożynkowego

 

Podobnie jak w roku poprzednim najwięcej emocji budził konkurs na  witacza dożynkowego. W tym roku witacze zostały przygotowane przez prawie wszystkie sołectwa. Oglądać witacze,  które zapraszały na dożynki mogliśmy w Różankowie , Lulkowie, Ostaszewie, Papowie Toruńskim – Osieki, Łysomicach, Papowie Toruńskim, Zakrzewku, Tylicach, Gostkowie , Turznie, Kamionkach Małych i Kamionkach Dużych. Samorząd gminny doceniając ogromny wkład w wykonanie witaczy ufundował dla każdego sołectwa po 10 biletów do Teatru Muzycznego w Gdyni.

W tym roku wynik konkursu były dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem, gdyż decyzją jury aż pięć sołectw otrzyma po 500 m drogi asfaltowej. Oprócz drogi zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają 3 laptopy do świetlicy wiejskiej a drugiego miejsca po laptopie.

I miejsce – sołectwo Kamionki Małe

II miejsce – sołectwo Łysomice i sołectwo Zakrzewko

III miejsce – sołectwo Gostkowo i sołectwo Turzno

Witacz sołectwa Kamionki Małe
Witacz sołectwa Zakrzewko
Witacz sołectwa Łysomice
Witacz sołectwa Gostkowo
Witacz sołectwa Turzno
Witacz sołectwa Różankowo
Witacz sołectwa Lulkowo
Witacz sołectwa Papowo Toruńskie- Osieki
Witacz sołectwa Papowo Toruńskie
Witacz sołectwa Kamionki Duże
Witacz sołectwa Tylice
Witacz sołectwa Ostaszewo

Wieniec dożynkowy

Na tegoroczne Święto Plonów wieńce dożynkowe przygotowało 12 sołectw. Władze gminy doceniając jednak trud włożony w przygotowanie wieńców dożynkowych postanowiły podarować każdemu sołectwu po jednym urządzeniu do siłowni zewnętrznych. W konkursie na najpiękniejszy wieniec zwyciężyło sołectwo Różankowo.  Nagrodę główną oraz symboliczną statuetkę wręczyła Julita Karpińska przedstawicielka partnera strategicznego dożynek firmy EDF.

 


Dożynki 2015 w Kamionkach Małych

Żeby tradycji stało się zadość,  w drugą niedzielę września odbyły się Dożynki Gminne, podczas których rolnicy z terenu naszej gminy dziękowali Bogu za obfite plony. W tym roku, gospodarzem Święta Plonów było sołectwo Kamionki Małe, które zaprosiło wszystkich gości na plażę nad Jeziorem Kamionkowskim, gdzie w malowniczych okolicznościach przyrody dziękowano rolnikom za trud i wysiłek podejmowany podczas pracy na roli.

Starostami Dożynek byli Małgorzata Żurawska z Kamionek Małych oraz Marcin Grabowski z Kamionek Dużych. W rolę konferansjerów wcielili się Emilia Zielińska, Roman Wojda i Robert Kożuchowski.

Obchody uroczystości rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Władysława Erdmańskiego. W Eucharystii uczestniczyli rolnicy wraz z rodzinami, władze gminne, powiatowe oraz zaproszeni goście. Przed ołtarzem złożono w darze przepiękne  wieńce dożynkowe z 12 sołectw naszej gminy. Starostowie dożynek przynieśli na stół eucharystyczny chleb- owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich, a młodzież z Kamionek Małych dary eucharystyczne- wodę, wino, kosz owoców i kwiaty.  Eucharystię uświetnił występ dzieci z chórku „ Pod Klonowym Listkiem”

Oficjalnego otwarcia dożynek dokonali Piotr Kowal Wójt Gminy Łysomice oraz  Robert Kożuchowski Przewodniczący Rady Gminy Łysomice.  Obaj mówcy podkreślali jak ważną rolę odgrywa praca rolnika, często ciężka , wymagająca wielu wyrzeczeń.

Głos zabierali m.in. Starosta Toruński Mirosław Graczyk, który wręczył wójtowi i przewodniczącemu Rady Gminy medale za zasługi dla Powiatu Toruńskiego, Poseł na Sejm RP Tomasz Lenz, Posłanka na Sejm RP Anna Sobecka czy Prezes KS Toruń- Przemysław Termiński. Wszyscy przemawiający w swoich wystąpieniach podkreślali jak ważna i nieoceniona jest praca rolników. Przemówienia przeplatane były występami artystycznymi dzieci i młodzieży ze szkół  i przedszkola z naszej gminy . Rozstrzygnięto konkursy dożynkowe oraz rozegrano zawody kajakowe.

Wójt Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy dziękowali rolnikom-seniorom za zaszczepienie w następcach miłości do ziemi i trudnego zawodu rolnika oraz za to, że wspierają młodych nie tylko pracą ale i bezcennym doświadczeniem.

Tegoroczne dożynki były wyjątkowe również pod względem występów muzycznych. Wystąpiła gwiazda polskiej estrady Eleni i ulubieniec młodszej publiczności Czadoman.

Zwieńczeniem dożynek był pokaz tancerzy ognia z grupy The Gremlins oraz sztuczne ognie puszczane z pięknie oświetlonego pomostu.

W czasie imprezy terem plaży wypełniony był stoiskami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich, Szkoły, Przedszkole, Bibliotekę Publiczną, ale również stoiskami handlowymi, wyrobami rękodzielników i lokalnych artystów.  Na dzieci czekały atrakcje w postaci  dmuchanego placu zabaw czy wesołego miasteczka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego Święta Plonów, a w szczególności naszym sponsorom:

 • EDF Toruń – sponsorowi głównemu
 • Gospodarstwo Rolne Kowróz- Piotr Doligalski
 • MAX POL Tomasz Traczykowski
 • PPH Jóka Ewa i Mariusz Kalinowscy
 • Bank Spółdzielczy w Toruniu
 • Alufire Alumil
 • Kwiaciarnia Florum Kamila Rumińska
 • Mariola i Piotr Czajkowscy
 • TB Invest
 • Inter Broker Robert Kożuchowski
 • Skład Węgla Marek Moskal
 • Mechanika Pojazdowa Wiesław Parzyszek
 • Transport Ciężarowy Wojciech Banasiak
 • Boniek Meble
 • Firma LUX Adolf Plewa
 • Masarnia Serdelek Różankowo
 • FHU Artur Marzec
 • Firma Frank Franciszek Krutelewicz
 • Firma Darocha
 • ZGK Sp. z.o.o w Chełmży
 • Hotel Rubbens &Monet
 • Arpol Motor Company
 • Parking Grzegorz Nowak
autor: Kamila Wilczyńska

Odznaki honorowe dla Wójta Gminy Łysomice  Piotra Kowala oraz Przewodniczącego  Rady Gminy Łysomice  Roberta Kożuchowskiego.

Podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się w Kamionkach Małych miało miejsce uroczyste wręczenie odznaczeń honorowych dla Wójta Gminy  oraz Przewodniczącego Rady Gminy.  Decyzją Rady Powiatu Toruńskiego zostało przyznane odznaczenie honorowe  ”Za zasługi dla powiatu toruńskiego” dla Piotra Kowala i Roberta Kożuchowskiego.  Starosta Toruński  Mirosław Graczyk wraz z Wicestarostą Toruńskim Andrzejem Siemianowskim oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Toruńskiego Tomaszem Zakrzewskim  podkreślili znaczenie wzajemnej bardzo dobrej współpracy powiatu i gminy Łysomice. Realizacja wielu zadań stawianych przed samorządami wymaga stałego współdziałania dla rozwoju powiatu oraz gmin leżących na tym terenie. Skutkuje to realizacją wielu inwestycji ,które służą mieszkańcom gminy Łysomice.

Wójt Gminy Piotr Kowal wraz z Przewodniczącym Rady Gminy  Robertem Kożuchowskim podziękowali za wyróżnienie przyznane przez władze  Powiatu Toruńskiego oraz zapewnili o kontynuowaniu działań zapewniających dalszy rozwój gminy i powiatu.

Gmina Łysomice w obiektywie

Uprzejmie informujemy, że przyjmowanie zdjeć do konkursu fotograficznego Gmina Łysomice w obiektywie zostało przedłużone do wtorku 8 września br.

Przypominamy, że zdjecie wraz z formularzami należy przesłać na adres sekretariat@lysomice.pl. Do konkursu można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas dożynek gminnych, tj. 13 września w Kamionkach Małych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

autor: Kamila Wilczyńska

Konkursy dożynkowe

 

Jak co roku Gmina Łysomice podczas Dożynek Gminnych rozstrzygnie wiele ciekawych konkursów, w których na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Tegoroczne konkursy to:

 • Konkurs na najsmaczniejszą nalewkę
 • Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy
 • Konkurs na najciekawsze stoisko KGW
 • Konkurs na najlepszego witacza dożynkowego
 • Konkurs fotograficzny Gmina Łysomice w obiektywie

Serdecznie zapraszamy wszystkie sołectwa do wzięcia udziału w konkursie na wieniec i witacza. Panie z KGW zachęcamy do wystawienia stoisk i wzięcia udziału w konkursie. Wszystkich mieszkańców natomiast zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym oraz na najsmaczniejszą nalewkę. Poza tym podczas dożynek, będzie można rozwiązać krzyżówkę z wiedzy o Gminie Łysomice i wziąć udział w losowaniu ciekawych nagród. Emocji na pewno nie zabraknie.

Regulaminy poszczególnych konkursów prezentujemy poniżej.

Do zobaczenia w Kamionkach Małych!

autor: Kamila Wilczyńska

Wójt wraz z Radą Gminy Łysomice
serdecznie zapraszają na
DOŻYNKI GMINNE  2015
które  rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą
13 września br. o godzinie 13:00
w Kamionkach Małych na terenie ośrodka wypoczynkowego.
Gwiazdy tegorocznych dożynek to Eleni oraz Czadoman, twórca hitu Ruda tańczy jak szalona. Gwarantujemy dobrą zabawę dla wszystkich, niezależnie od wieku. Na dorosłych czekają występy dzieci i młodzieży szkolnej,  konkursy z atrakcyjnymi nagrodami,  kolorowe stoiska przygotowane przez szkoły, przedszkole  i KGW z terenu gminy.  Dla dzieci przygotowaliśmy moc atrakcji, m.in.
gry i zabawy z  animatorem czy dmuchańce.
Dożynki zwieńczą  pokazy  tancerzy ognia z grupy The Gremlins oraz fajerwerki.

autor: Kamila Wilczyńska

Gmina Łysomice w obiektywie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym- Gmina Łysomice w obiektywie. Czas trwania konkursu: 19.08.br. do 04.09.br. na uczestników czekają ciekawe nagrody, a na zwycięzcę tablet. Rozstrzygnięcie konkursu podczas Dożynek Gminnych 2015, które odbędą się 13 września w Kamionkach Małych. 

Szczegółowy regulamin oraz potrzebne formularze znajdziecie Państwo poniżej. 

                                                                                  Wójt Gminy Łysomice
                                                                                         Piotr Kowal

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Konkurs plastyczny - 25 lat samorządu
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń