Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia

upłyną w zdrowiu, spokoju

oraz radosnej atmosferze.

Życzymy, aby Nowy Rok

przyniósł wiele sukcesów zawodowych,

a w życiu rodzinnym i osobistym

doprowadził do spełnienia

wszystkich oczekiwań i marzeń.

Przewodniczący Rady Gminy Łysomice                  Wójt Gminy Łysomice
     Robert Kożuchowski                                       Piotr Kowal                     
       wraz z Radnymi                                    wraz z pracownikami                            
      


Szlachetna paczka w Zespole Szkół nr 1

 Od pięciu lat społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Łysomicach włącza się do charytatywnej akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Jest to inicjatywa, dzięki której w całym kraju tysiące rodzin - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych – otrzymuje wsparcie.

W tym roku, we współpracy z Przedszkolem „Jelonek” w Papowie Toruńskim pomogliśmy panu Włodzimierzowi, który po śmierci żony samotnie wychowuje dwoje 10 - letnich dzieci. Dzięki ogromnej hojności uczniów i ich rodzin oraz nauczycieli, udało się spełnić wszystkie marzenia rodziny. W prawie 40 paczkach znalazła się żywność, słodycze, ubrania, zabawki, przybory szkolne, artykuły higieniczne, kosmetyki, a także kupon na opał ufundowany wspólnie przez szkołę i  łysomicki skład węgla „u MOSKALA”. Natomiast transport tak wielkiej ilości prezentów zapewnił pan Krzysztof Dembiński.

 Szlachetna Paczka przyniosła radość wszystkim zaangażowanym stronom: zarówno darczyńcom jak i obdarowanym. Pan Włodzimierz i jego dzieci byli wzruszeni i zachwyceni prezentami. Przekazując potrzebującym wsparcie materialne, w szkole i przedszkolu zrealizowaliśmy ideę mądrej pomocy. Po raz kolejny uczniowie oraz przedszkolaki i ich najbliżsi udowodnili, że mają ogromne, szczere serca. Dzięki ich pomocy obdarowani poczuli się szczęśliwi, a to najpiękniejsze, co można dać drugiemu człowiekowi szczególnie w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia.

autor: Barbara Zadrożna/ Jan Kalinowski

Spotkanie opłatkowe w Kamionkach Dużych

Tradycyjnie już, w okolicach Bożego Narodzenia w Gminie Łysomice odbyło się spotkanie opłatkowe. Tym razem, 11 grudnia wszyscy goście przybyli do gościnnych murów świetlicy wiejskiej w Kamionkach Dużych. Wśród licznie przybyłych gości  znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i instytucji z terenu naszej gminy.

W świąteczny klimat wprowadziły nas dzieci z Chórku Pod Klonowym Listkiem pod przewodnictwem p. Urszuli Talkowskiej. Po wysłuchaniu przepięknego wykonania kolęd przyszedł czas na jasełka przygotowane przez Łysomicką Grupę Teatralną Duch w Ruch. Serdecznie dziękujemy artystom za przygotowanie występów.

Wójt Gminy Łysomice Piotr Kowal, Przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski oraz Wicestarosta Toruński Andrzej Siemianowski złożyli wszystkim obecnym serdeczne życzenia z okazji nadchodzących świąt oraz Nowego Roku.

Proboszcz Parafii w Gostkowie- ks. Władysław Erdmański odmówił z uczestnikami uroczystości wspólną modlitwę i pobłogosławił opłatek, którym następnie wszyscy podzielili się na znak pokoju.

Dalszy czas uroczystości upłynął na wspólnym kolędowaniu wraz z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń oraz na pysznym poczęstunku przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń z Kamionek Dużych, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas tego piątkowego wieczoru rozstrzygnięte zostały dwa konkursy: na tradycyjną potrawę wigilijną- śledzie oraz na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Wyniki prezentujemy poniżej.

Wyniki konkursu na najlepszą potrawę wigilijną- śledzie

I miejsce- p. Halina Paliwoda z m. Turzno

II miejsce- p. Barbara Ordak reprezentująca Stowarzyszenie Markus z m. Łysomice

III miejsce- p. Sylwia Wiśniewska z m. Różankowo

 

Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną:

I miejsce- Karol Wojda z Przedszkola Publicznego Jelonek filia w Gostkowie. Karta wykonana przez Karola będzie wizerunkiem kartki gminnej wysyłanej przez Urząd Gminy Łysomice na Święta Bożego Narodzenia 2016

II miejsce- Nadia Szynal z kl. Id Szkoły Podstawowej w Łysomicach

III miejsce- Izabela Sumara z Przedszkola Publicznego Jelonek w Papowie Toruńskim

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom!

 

autor: Kamila Wilczyńska
autor: Tomasz Wilczyński

K   O  N  K  U  R  S Y
Ś  W  I  Ą  T  E  C  Z  N  E

Tradycyjnie w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, Urząd Gminy organizuje kilka ciekawych konkursów. Dla dzieci ze szkół podstawowych ogłaszamy konkurs na „Kartkę Świąteczną ”. Dla mieszkańców gminy konkurs na „Tradycyjną Potrawę Wigilijną – Śledzie”. Zachęcamy gorąco do udziału, poniżej publikujemy szczegółowe regulaminy.

Uroczysta Msza Święta

11 listopada br. , w 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kościele pw. Św. Mikołaja w Papowie Toruńskim odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych samorządowców i społeczników z terenu naszej gminy oraz o błogosławieństwo Boże dla osób, które aktualnie trudzą się pracą na rzecz samorządu lokalnego. W Eucharystii koncelebrowanej przez proboszcza parafii ks dra Jarosława Ciechanowskiego oraz wikarego ks. Marcina Jędraszek, uczestniczyli m.in. Wójt Gminy- Piotr Kowal, Przewodniczący Rady Gminy Łysomice- Robert Kożuchowski, radni, sołtysi, pracownicy urzędu gminy oraz mieszkańcy. Wszyscy wspólnie modlili się prosząc Boga o łaskę życia wiecznego dla zmarłych i o  potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla wszystkich żyjących.

autor: Kamila Wilczyńska
autor: Aneta Stopyra
autor: Aneta Stopyra
autor: Aneta Stopyra
autor: Aneta Stopyra
autor: Aneta Stopyra
autor: Aneta Stopyra
autor: Aneta Stopyra

Gmina Łysomice wyróżniona

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że Gmina Łysomice znalazła się wśród 5 najdynamiczniej rozwijających się gmin wiejskich XIII edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST.

23 października br. Wójt Gminy- Piotr Kowal, podczas konferencji w gmachu Sejmu RP, odebrał dyplom za zajęcie 4 miejsca w Rankingu Najdynamiczniej Rozwijających się Samorządów w latach 2003- 2014 w kategorii Gminy Wiejskiej.

Ranking ten przygotowywany jest pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Powstaje on w oparciu o 16 wskaźników obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochronę środowiska. Opracowany jest na podstawie danych z GUS i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w kraju. Tym większą radością jest fakt, że nasz samorząd znalazł się w ścisłej czołówce, udowadniając, że należy do grona najszybciej rozwijających się w Polsce.

autor: Kamila Wilczyńska

 


Pożegnalne spotkanie Wicemarszałka Senatu

Dziś, 16 października gościliśmy w Urzędzie Gminy Łysomice Wicemarszałka Senatu RP- pana Jana Wyrowińskiego. Wizyta ta była zwieńczeniem a zarazem podsumowaniem mijającej kadencji Parlamentu RP. Wicemarszałek dziękując za dobrą i owocną współpracę  poinformował oficjalnie, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Wójt z rąk Wicemarszałka otrzymał medal Senatu RP oraz pamiątkowy album- Senat Rzeczypospolitej Polskiej Tradycja i Współczesność XV-XXI w. Włodarz naszej gminy wyraził nadzieję, że wizyta ta nie była wizytą pożegnalną i że jeszcze niejednokrotnie będziemy mieli zaszczyt gościć pana Wicemarszałka w gościnnych progach Gminy Łysomice

autor: Kamila Wilczyńska

Klimat góralski w gminie Łysomice

W dniach 12 – 14 października naszą gminę odwiedziły góralki Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Kościelisko (województwo małopolskie, powiat tatrzański).  Panie przyjechały na zaproszenie Łysomickiego Stowarzyszenia Markus, które w lipcu gościło w tamtych stronach. W ramach rewanżu członkinie naszej organizacji zorganizowały trzydniowy pobyt góralek na naszym terenie. Było zwiedzanie naszej gminy, miasta Torunia, organizacja imprezy integracyjnej, a na zakończenie uroczysta wspólna kolacja, wizyta w Urzędzie Gminy Łysomice i spotkanie z Wójtem Gminy i Przewodniczącym Rady Gminy oraz uroczysta msza święta w Łysomicach w intencji obu organizacji. Panie z KGW Kościeliska były bardzo zadowolone z pobytu i gościnności, którą w głównej mierze przygotowały członkinie Łysomickiego Stowarzyszenia Markus.        

autor: Marek Komuda

Kamizelka dla Pierwszaka


Na początku października, po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Łysomicach została przeprowadzona gminna akcja pn Kamizelka dla Pierwszaka adresowana do najmłodszych uczniów gminy Łysomice. W akcji uczestniczyły dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych z Ostaszewa, Turzna, Świerczynek i Łysomic. Akcja miała na celu podniesienie wiedzy i świadomości dzieci na temat zasad bezpiecznego zachowania na drodze.
Na uroczystość przybyli także przedstawiciele Urzędu Gminy, Straży Pożarnej, Policji, Banku Spółdzielczego w Łysomicach oraz wicedyrektor Zespołu Szkół w Łysomicach. Wszystkich obecnych powitał pan Jan Kalinowski, który przedstawił cele i zadania akcji Kamizelka dla Pierwszaka. Poszczególne klasy okrzykiem zaprezentowały swoje hasła dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę Znaki drogowe. Na boisku szkolnym policjanci i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Papowa Toruńskiego zaprezentowali symulację wypadku drogowego, wezwanie pomocy przez świadka wypadku oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Uczniowie      
z zainteresowaniem obserwowali przebieg zainscenizowanej akcji,  a przy okazji wykazali się znajomością numerów alarmowych. Duże zaciekawienie wśród uczniów wzbudził pokaz tresury psa policyjnego. Owczarek niemiecki reagował na wszelkie komendy policjanta - tresera. Najbardziej dzieci zadziwiła sztuczka z „zahipnotyzowaniem” Nico przy użyciu piłeczki. Pod koniec pokazu pierwszoklasiści mogły osobiście pogłaskać psa, co sprawiło im dużą frajdę. Ponadto dzieci miały możliwość obejrzenia wnętrza wozu strażackiego, samochodu policyjnego oraz sprzętu strażackiego i policyjnego.. Dzieci mogły też przymierzyć hełm strażacki          i niektóre części garderoby ochronnej oraz oprzyrządowania policyjnego.
Druga część imprezy odbyła się w hali gimnastycznej szkoły. Pani inspektor Agnieszka Bubień z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat podstawowych zasad zachowania się w ruchu drogowym. Dzięki temu dzieci zgodnie przyznały, że sprawny rower sprzyja bezpieczeństwu podczas jazdy.
Na koniec przedstawiciele gminy wręczyli uczniom opaski i zawieszki oraz odblaskowe kamizelki, które dzieci niezwłocznie przymierzyły.
Zakup kamizelek, elementów odblaskowych oraz soczków i owoców dla dzieci został sfinansowany ze środków Urzędu Gminy Łysomice, Banku Spółdzielczego w Łysomicach oraz Starostwa Powiatowego w Toruniu.     
 

 

autor: Elżbieta Komorowska

 

Konkurs Plastyczny- 25 lat samorządu

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców z terenu naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym 25 lat samorządu. Celem konkursu jest podniesienie świadomości dotyczącej istnienia samorządu terytorialnego w Polsce oraz ukazanie w sposób artystyczny minionych 25 lat. Konkurs rozstrzygnięty będzie w trzech kategoriach wiekowych:

  1. uczniowie klas I do III szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym
  2. uczniowie klas IV szkół podstawowych do klas III gimnazjum
  3. młodzież ponadgimnazjalna i dorośli.

Nagrodą główną w każdej kategorii wiekowej jest tablet.

Prace mogą być wykonane techniką dowolną na minimalnym formacie A3. Należy je złożyć do dnia 2 listopada br. w Urzędzie Gminy Łysomice pok. nr 5.

Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy Łysomice z okazji 25- lecia istnienia samorządu terytorialnego w Polsce.

Poniżej zamieszczony jest regulamin konkursu.  

autor: Kamila Wilczyńska

Regulamin konkursu plastycznego


Deklaracja Partnerstwa w sprawie budowy ciągów pieszo- rowerowych

W sobotę, 26 września br. , grupa rowerzystów z naszej gminy, na czele z Wójtem Gminy Piotrem Kowalem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Łysomice Robertem Kożuchowskim, wybrała się z Turzna do świetlicy wiejskiej w Rogowie na uroczyste podpisanie Deklaracji Partnerstwa na budowę ciągów pieszo- rowerowych. Na miejscu spotkaliśmy się ze Starostą Toruńskim- Mirosławem Graczykiem, Wicestarostą- Andrzejem Siemianowskim, Wójtem Gminy Lubicz- Markiem Olszewskim oraz grupa rowerzystów z Gminy Lubicz. Włodarze gmin i Powiatu w swoich wystąpieniach podkreślali jak istotne jest budowanie ścieżek rowerowych, wskazując, ze w obecnej perspektywie finansowej ma powstać w naszym powiecie około 140 km ciągów pieszo- rowerowych.  Nie zabrakło również funkcjonariuszy Policji. Komendant Miejskiej Policji Antoni Stramek, dziękował władzom samorządowym za podjęcie inicjatywy budowy ścieżek rowerowych, gdyż znacznie poprawia one bezpieczeństwo rowerzystów, których na naszych drogach pojawia się coraz więcej. Po przemówieniach wszyscy zebrani złożyli podpisy na pamiątkowych planszach z siecią dróg rowerowych w naszym powiecie, które zawisną w Urzędzie Gminy Łysomice i Urzędzie Gminy Lubicz. Na wszystkich, którzy zdecydowali  się spędzić sobotnie popołudnie w Rogowie czekał poczęstunek przygotowany przez młodzież uczącą się w CKU w Gronowie. Uczniowie ze szkół mogli wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych i prowadzonych przez pracowników Starostwa Powiatowego w Toruniu. Każdy mógł również skorzystać z możliwości spaceru w alko- goglach lub narko-goglach, które przywieźli ze sobą funkcjonariusze Policji, aby pokazać wszystkich jak niebezpieczne jest siadanie za kierownicą pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.  

autor: Kamila Wilczyńska

Mamy Mistrza Polski

 

Na zakończonych niedawno Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Seniorów w Krakowie Grzegorz Kalinowski zajął I miejsce w biegu na dystansie 1500 m. Tym samym zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski i wpisał się na listę najlepszych lekkoatletów w kraju.

Warto podkreślić, że był to pierwszy występ Grzegorza w Polsce na zawodach rangi mistrzowskiej po ukończeniu studiów w Stanach Zjednoczonych i latach treningów, m.in. pod okiem szkoleniowca, którego podopieczni mają w dorobku dwa medale olimpijskie.

Obecnie, pochodzący z Gostkowa młody mieszkaniec gminy Łysomice legitymuje się w swojej konkurencji najlepszym w tym sezonie wynikiem w Polsce (3:38,23). Natomiast najbliższy cel jaki przed sobą postawił, to wypełnienie w Dublinie minimum PZLA uprawniającego do startu w sierpniowych Mistrzostwach Świata w Pekinie.

Gratulujemy sukcesu!

autor: Kamila Wilczyńska

Aktywizacja świetlic na terenie Gminy Łysomice

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej aktywizacji świetlic znajdujących się na terenie Gminy Łysomice. Celem tej ankiety jest zebranie informacji na temat zajęć, które Państwa zdaniem mogłyby odbywać się w świetlicach wiejskich. Zależy nam na otrzymaniu jak największej liczby ankiet, co pozwoli na dokładną analizę i wybranie zajęć, które cieszyłyby się największym zainteresowaniem społeczeństwa.

Żeby wypełnić ankietę wystarczy kliknąć na link zamieszczony poniżej:

http://www.ankietka.pl/ankieta/194496/aktywizacja-swietlic-na-terenie-gminy-lysomice.html


Sukces strzelców Klubu Honorowych Dawców Krwi w Ostaszewie

W dniu 27 czerwca b. r roku w Kobylnikach koło Kruszwicy zorganizowano „VII Memoriał Kazimierza Derendy w strzelaniu sportowym z KBKS Honorowych Dawców Krwi” w pozycji leżącej z odległości 50 m. Organizatorem był Zarząd Rejonowej Rady HDK w Inowrocławiu. Niewątpliwy sukces w śród kobiet osiągnęła Anna Karasiewicz zajmując I miejsce z wynikiem 84 punkty.  Także sukcesem naszego Klubu zakończyła się rywalizacja drużynowa, w której to nasza drużyna w składzie Anna i Czesław Karasiewicz oraz Lech Jeszawicz zajęła II m-ce tuż za gospodarzami Klubem z Kruszwicy, III m-ce zajął Klub MPK Wrocław. Jest to jak do tej pory największe osiągnięcie naszego Klubu HDK PCK Ostaszewo w zawodach strzeleckich. W Memoriale wzięło udział około 80 zawodników (w tym około 20 kobiet) z 20 Klubów HDK z całej Polski między innymi z Wrocławia, Stronia Śląskiego, Polic, Gdańska, Inowrocławia, Janikowa, Torunia, Złejwsi Wielkiej, Bydgoszczy, Kruszwicy. W programie oprócz strzelania było zwiedzanie Kruszwicy i integracja z krwiodawcami z całej Polski.

                                        Prezes Klubu HDK PCK w Ostaszewie Czesław Karasiewicz.

        JAK DOBRZE MIEĆ SĄSIADA      

Dnia 20 czerwca mieszkańcy Papowa Toruńskiego-Osieki świętowali obchody Dnia Sąsiada.  Żywiołowy zespół country Jurek Paterski C.Club oraz tematyczne stroje uczestników imprezy, przeniosły nas w objęcia Dzikiego Zachodu.

Zadbaliśmy o atrakcje dla osób w każdym wieku, maluchy mogły wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach, a dorośli sprawdzić w zabawnych konkurencjach.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie zarówno mieszkańcom jak i gościom, dziękujemy za wspaniałą zabawę i mile spędzony czas. To był nasz V Dzień Sąsiada
i obiecujemy  dalszą kontynuację sąsiedzkich spotkań.

Podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów oraz wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację imprezy.

                                                                                       Z pozdrowieniami
                                                                                     Sołtys i Rada Sołecka

autor: Tomasz Kęder

Szanowni Dyrektorzy, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji
i Obsługi,

Drodzy Rodzice i Kochani Uczniowie !

Zakończenie roku to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego z Was.
Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Efektem Waszej codziennej pracy jest wiele podjętych wyzwań, cennych inicjatyw oraz twórczych działań.
Pragniemy Wszystkim Państwu podziękować za rzetelność, wytrwałość oraz sumienną
i solidną pracę.
Dziękujemy Wam Drodzy nauczyciele i Wychowawcy, za wiedzę i umiejętności  przekazywane młodemu pokoleniu oraz za wszczepianie w nich nieprzemijających wartości dobra i piękna

Wam Drodzy Rodzice, dziękujemy, za to, ze podejmujecie trud współpracy ze szkołą dla dobra Waszych dzieci.

Uczniom przekazujemy gratulacje i podziękowania za pragnienie zdobywania wiedzy przypieczętowane osiągniętymi wynikami.

Wszystkim życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, który pomoże zregenerować siły  i przygotować się do jak najlepszego wypełniania obowiązków szkolnych
i życiowych.

Przewodniczący Rady Gminy Łysomice                Wójt Gminy Łysomice
           Robert Kożuchowski                                              Piotr Kowal

 

Otwarcie ścieżki rowerowej Toruń- Chełmża

 

21 czerwca br. miało miejsce otwarcie ścieżki rowerowej Toruń- Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek Małych. Rowerzyści jechali z Torunia i Kamionek, by spotkać się na głównych uroczystościach w Zalesiu.
Ponad 50 osób z terenu naszej gminy postanowiło tę niedzielę, mimo niesprzyjającej pogody, spędzić aktywnie, uczestnicząc w otwarciu ścieżki, która z pewnością poprawi komfort i bezpieczeństwo podczas podróży rowerem. By wszystkie podróże po ścieżce odbywały się bezpiecznie ks. proboszcz Władysław Erdmański poświecił ścieżkę rowerową, powierzając wszystkich, którzy będą z niej korzystać Opatrzności Bożej. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali: Wicestarosta Powiatu Toruńskiego Andrzej Siemianowski, Wójt Gminy Piotr Kowal, Przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski, Radna Powiatu Agnieszka Jankierska-Wojda oraz Radna Gminy Emilia Zielińska. Zarówno Wicestarosta jak i Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy w swoich wystąpieniach podkreślali, że nie spotkalibyśmy się tego dnia, w tym miejscu, gdyby nie współpraca władz gminnych z władzami powiatu, którym zależy na bezpieczeństwie mieszkańców.

Wszyscy rowerzyści otrzymali pamiątkowe koszulki z herbem Gminy oraz chustki odblaskowe.

autor: Kamila Wilczyńska

„Majowe” wydarzenia w sołectwie Wytrębowice

Festyn „3 MAJOWY”

Już tradycyjnie w sołectwie Wytrębowice odbył się festyn „3 Majowy”, na którym nie zabrakło atrakcji. Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. przy przydrożnej kapliczce w miejscowości Wytrębowice.  Następnie wszyscy zgromadzeni zebrali się przy świetlicy wiejskiej w Wytrębowicach. Sołtys Sołectwa Wytrębowice Pan Witold Wujak oraz Radny Rady Gminy Łysomice Pan Roman Wojda przywitał zebranych gości i zachęcał do korzystania z przygotowanych urozmaiceń. Podczas imprezy wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ostaszewie, OSP z Papowa Toruńskiego wykonało świetny pokaz przy użyciu sprzętu strażackiego oraz zorganizowano mecz piłki nożnej, który zakończył się sukcesem dla drużyny mieszkańców sołectwa Wytrębowice. W godzinach wieczornych zorganizowano zabawę taneczną. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym, którzy pomagają w organizacji corocznego festynu.

autor: Elwira Jarosz

„DZIEŃ MATKI”

We wtorkowe popołudnie 26 maja br. odbyło się uroczyste świętowanie z okazji „Dnia Matki”. W licznym gronie nie tylko kobiet spędzono czas w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kościele w miejscowości Świerczynki, następnie odbył się występ amatorskiego chóru kobiet pod przewodnictwem Pani Teresy Lewandowskiej z Kowrozu. Koncert przebiegał pod hasłem „Z okazji Dnia Matki”. Zakończenie występu nagrodzono gromkimi brawa. Następnie Panie z Kowrozu zaprosiły na poczęstunek do kaplico – świetlicy w miejscowości Kowróz. Nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy i śpiewy przy syto zastawionym stole.

autor: Elwira Jarosz

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Otwarcie przedszkola w Papowie Toruńskim
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń