Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 

Wyprawa na Farmę „Dzika Orchidea”

Ależ to była przygoda! Dużo wrażeń, dużo emocji. Czy przedszkolakom się podobało?

Zdradzą to zdjęcia.

 


Idziemy do przedszkola

przedszkole już nas woła.

Lalki, misie, klocki lego,

a więc rękę daj kolego!

Poskaczemy, pośpiewamy,

dobry humor tutaj mamy...

 

autor: Joanna Pucińska

 

SPOTKANIE Z HOKEISTĄ

Cóż to był za dzień! W ramach cyklu spotkań „Kim zostanę jak dorosnę?" odwiedził nas Pan Marek Martyniuk, który jest bramkarzem hokejowym w amatorskiej drużynie. Pan Marek opowiedział nam na czym polega ten sport, zaprezentował dzieciom profesjonalny strój, pokazał jak trzymać prawidłowo kij. Maluchy były zachwycone. Dzieci z wielką uwagą słuchały Pana Marka . Na zakończenie wręczyliśmy naszemu gościowi prezent- krawat, czym zrobiliśmy mu miłą niespodziankę. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Kto wie, może w przyszłości ktoś z nich zostanie hokeistą?

autor: Joanna Pucińska

 

Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę

14 luty był dla dzieci z przedszkola w Lulkowie prawdziwym świętem- czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Wszędzie królowały serca. Dzieci układały serca z klocków, zajadały słodkie serduszkowe czekoladki, bawiły się w walentynkowe zabawy kołowe. Największą atrakcją było jednak wyjątkowe śniadanie, które wspólnie przygotowaliśmy, a mianowicie tosty. Walentynki upłynęły nam w miłej atmosferze, a wszyscy w tym dniu byli dla siebie wyjątkowo mili i uprzejmi. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę-pysznego serduszkowego lizaka.

autor: Joanna Pucińska

 

Dziś w przedszkolu wielki bal,

tańczy razem ze sto par.

Lalka Barbie, miś Puchatek,

w czerwonym kubraczku skrzatek.

Tralalalala, tralalala,

każdy dobry humor ma.

Trzy księżniczki,

bury miś tańczą walca raz, dwa, trzy.

Zorro z batmanem pomyka,

wesoło dziś gra muzyka.

autor: Joanna Pucińska

 

Wesoły zimowy czas w Lulkowie

My się zimy nie boimy, nawet bardzo ją lubimy! To właśnie to hasło towarzyszyło nam już od początku grudnia. Przedszkolaki lubią zimę i nie boją się mrozu. Dlatego idąc na spacer ubieramy zimowe buty, grube kurtki i spodnie, ciepłe czapki, szaliki oraz rękawiczki i idziemy cieszyć się tej bez wątpienia ulubionej pory roku każdego przedszkolaka! Natomiast kiedy aura nie pozwala nam na wyjście na dwór, wówczas zabieramy się za „zimowe” prace plastyczne, zabawy dydaktyczne i ruchowe.

autor: Joanna Pucińska

Pasowanie na Przedszkolaka w Lulkowie

27 listopada 2013r.  grupa przedszkolaków z Przedszkola w Lulkowie miała pierwsze wielkie świętowanie „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny. Potem obiecały: zgodnie się bawić w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swojej pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Swoje ślubowanie złożyli także rodzice, obiecując przedszkolakom swoją pomoc, opiekę i akceptację. Następnie Pani dyrektor Mariola Wegner  za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Po oficjalnej części dzieci i rodzice zasiedli do słodkiego poczęstunku.

autor: Joanna Pucińska

Andrzejkowe „Czary-Mary”

Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z Lulkowa. W piątek, 29 listopada zorganizowaliśmy tradycyjne Andrzejki. Zabawę rozpoczęliśmy od wróżb: „Wrzucanie pieniążka do miski z wodą”, „Tapeta”- czyli odbijanie mokrych rączek na rozwiniętej rolce papieru toaletowego, „Wróżba ze sznurkiem”, „Co Cię czeka w przyszłości?”. Największą frajdę dzieci miały podczas zabawy „Mumia”, gdzie wzajemnie owijały się papierem toaletowym. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

autor: Joanna Pucińska

Święto Pluszowego Misia w Lulkowie

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902 r. kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. Niedźwiadek stał się również bohaterem wielu książek, filmów, dobranocek.

W naszym przedszkolu tradycyjnie od kilku lat także obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada więc  zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Przedszkolaki z Lulkowa nie zapomniały! Wspólnie z Panią Kasią (Animatorką Kultury) oraz Panią Anitą (Panią z Biblioteki)  zorganizowaliśmy uroczystość w Przedszkolu. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Wspólnie postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiem. Najpierw dzieci tańczyły z misiami, a następnie były konkursy i różnego rodzaju wesołe zabawy. Przybliżyłyśmy dzieciom historię pluszowego misia, ale też innych bohaterów literackich i filmowych, tym samym zachęcając przedszkolaki do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Ponadto dzieci kolorowały misie, jak również wyklejały misia metodą orgiami z kółek.

Miały też okazję spróbować miodu, a także miśkowych żelek. Każdy też otrzymał specjalną nagrodę przygotowaną przez Panią Kasię i Anitę. Na zakończenie chętne dzieci recytowały wiersze, śpiewały znane piosenki o misiach. Wspólna zabawa dobiegła końca, ale wydaje mi się, że to nie koniec przygód pluszowego misia. Dzieci już pytały o Święto Pieska, Kotka, Samochodu. Na koniec odbyła się „sesja fotograficzna” z Pluszakami.                              

autor: Joanna Pucińska

BO PRZEDSZKOLE UCZY, BAWI NAS,
BO W PRZEDSZKOLU MIŁO PŁYNIE CZAS

W przedszkolu w Lulkowie przedszkolaki się nie nudzą. Dowodem na to są liczne atrakcyjne zajęcia, które odbywają się każdego dnia. Dzieci mają okazję uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach zawierających elementy rytmiki, muzyki, plastyki, w zajęciach języka angielskiego. Pobyt w naszym przedszkolu pozwala dzieciom na nawiązanie pierwszych kontaktów społecznych, zapewnia warunki do radosnej zabawy indywidualnej i w zespole dziecięcym, umożliwia poznawanie świata poprzez samodzielne badanie, doświadczanie i eksperymentowanie, zapewnia warunki do systematycznego zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, jak również stymuluje wszechstronny rozwój dziecka, tworzy odpowiednie warunki sprzyjające indywidualnemu rozwojowi fizycznemu i psychicznemu oraz sprzyja odkrywaniu zdolności twórczych dziecka i pomaga w rozwijaniu indywidualnych zainteresowań.  Najważniejsze jest jednak to, że w przedszkolu w Lulkowie czas upływa w miłej, wesołej atmosferze.

 

autor: Joanna Pucińska
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Pierwsza taka uroczystość w naszej gminie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń