Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


WOŚP w Łysomicach ponownie zagra

        W Łysomickim Sztabie trwają przygotowania do XX Finału WOŚP, który będzie miał miejsce 8 stycznia 2012 r. Po raz piąty w gminie został utworzony Sztab WOŚP przy Zespole Szkół nr 1 w Łysomicach. Instytucją wspierającą sztab jest również Urząd Gminy. W orkiestrową niedzielę kwestować będzie 55 wolontariuszy. Oprócz tradycyjnego kwestowania zorganizowane zostaną także dwa festyny. Organizacji tych imprez podjęły się Zespoły Szkół w Łysomicach i Turznie. Dwa dni wcześniej do grania włączą się mieszkańcy Ostaszewa. Bardzo ciekawie zapowiada się ich oferta kulturalna, która przewiduje min. przedstawienia teatralne, koncerty, występy dzieci, pokazy sportowe i taneczne. W Łysomicach zagra grupa Ananakofana, zaśpiewa Andrzej Kuba Kubacki i Monika Mięsikowska. Będzie pokaz cyrkowy i freerun w wykonaniu grupy X-stylers. Tańczyć będzie grupa FIX i Dance&Dance. W specjalnym basenie kąpieli zażywać będą Toruńskie Morsy. W Turznie natomiast odbędzie się turniej tenisa stołowego o rakietkę z autografem Owsiaka.  Będą ogniska z kiełbaskami i bigosem oraz pierogi zrobione przez panie z Koła Kobiet Aktywnych.  Nie zabraknie także loterii fantowej i licytacji. Licytowane będą min obrazy Krystyny Szalewskiej, Jacka Kamieńskiego, Jacka Zielińskiego i Lidii Lankauf, orkiestrowy tort, prace plastyczne dzieci, telewizory Orion i Sharp, odkurzacz piorący, weekend walentynkowy w Hotelu Rubens&Monet, gadżety orkiestrowe i sportowe oraz regionalne kosze obfitości. Taki sam kosz otrzymał od sztabu Jurek Owsiak podczas pobytu w Toruniu. Licytowane będą również gadżety z autografem Jurka Owsiaka. Swój przyjazd zapowiedzieli znani sportowcy: Arkadiusz Szyderski, koszykarki Energii Toruń, Adrian Miedziński, oraz poseł na Sejm Janusz Dzięcioł.  Po raz kolejny udało się otrzymać złote serduszko nr 186 z Fundacji WOŚP, które licytowane będzie w Łysomicach o godzinie 19.15. Jest to jedno z kilkunastu serc licytowanych w Polsce bezpośrednio na scenie lokalnego finału.  Przypominamy, że w ubiegłym roku łysomicki sztab zebrał przeszło 62 tyś. zł , a złote serduszko z nr 185 wylicytowane zostało przez firmę Państwa Janiszewskich z firmy Stex za niebagatelną kwotę 10400 zł. Jak na gminę, która liczy około 9000 mieszkańców jest to wynik imponujący. Informację o programie można znaleźć na stronie www.wosplysomice.pl.
autor: R.Kożuchowski

         Szanowni Państwo,

           Przykładem lat ubiegłych na terenie gminy Łysomice utworzony został Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który podejmie się samodzielnego zorganizowania i przeprowadzenia publicznej zbiórki pieniężnej oraz imprez towarzyszących zbiórce w dniu Finału.

Serdecznie Państwa zapraszamy do uczestniczenia w dniu 8 stycznia br. w dwóch dużych imprezach organizowanych na rzecz Fundacji WOŚP w miejscowościach Turzno (od godziny 15:00) i Łysomice (od godziny 16:00). Jednocześnie zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe związane z organizacją XX Łysomickiego Finału.
 W orkiestrową niedzielę pragniemy zjednoczyć jak największą liczbę mieszkańców naszej gminy. Planujemy ciekawe występy artystyczne, przeprowadzenie loterii fantowej, pokaz fajerwerków. Chętnie przyjmiemy materiały promocyjne Państwa firmy, zapewnimy przestrzeń reklamową podczas wspomnianych imprez oraz umieścimy logo Państwa Firmy na plakacie XX  Łysomickiego Finału WOŚP.
            Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to fenomen, który co roku otwiera nasze serca na potrzeby innych ludzi. Podczas XX Finału zbierać będziemy fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
             
Jeśli pragniecie Państwo dokonywać wpłat, podajemy nr konta : 61 9511 0000 0033 7845 2000 0010
autor: R. Wojda

Sie ma !!!
Sztab WOŚP po raz pierwszy podjął się licytacji na ALLEGRO. Książka pt."Róbta co chceta" autorstwa Jurka Owsiaka z jego autografem została sprzedana za 104 zł. Obecnie licytowany jest kolejny przedmiot. Zapraszamy do zabawy.
 
autor: R.Kożuchowski

Spotkanie Pokoleń stało się tradycją

10 listopada w gimnazjum w Łysomicach odbyło się trzecie już Spotkanie Pokoleń. Uroczystość ta była powiązana z obchodami Święta Niepodległości i zakończeniem projektu „Pasje łączą pokolenia” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łysomice oraz Zespół Szkół Nr 1 w Łysomicach.  Trzecia edycja tego zadania, podobnie jak poprzednie, miała na celu integrowanie osób z różnych pokoleń i środowisk poprzez wspólne spędzanie czasu i poszukiwanie pamiątek z przeszłości. Uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbywały się przez cały dzień. Przed południem Władze Gminy zorganizowały  w gimnazjum spotkanie dla Kombatantów i Seniorów społeczności lokalnej, na którym młodzież przedstawiła bogaty program artystyczno- historyczny i zaprosiła gości na wystawę historyczną. W godzinach wieczornych odbyła się kolejna uroczystość, organizowana przez gimnazjum, z udziałem Pana Wójta i zaproszonych gości, laureatów konkursu „Wspomnienia rodzinne” oraz   dziadków, rodziców i dzieci. Spotkanie rozpoczęła koordynator projektu, podsumowując efekty projektu podziękowała nauczycielom za zaangażowanie i pracę z pasją. Wójt Gminy oraz Dyrektor Zespołu Szkół w swoich wystąpieniach podkreślali rolę realizowanych projektów w integrowaniu społeczności lokalnej i złożyli  na ręce Pani Koordynator gratulacje i podziękowania. Młodzież podobnie jak na przedpołudniowej uroczystości zaprezentowała  program artystyczno-historyczny. Uczestnicy spotkania ze wzruszeniem wysłuchali pięknego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu grupy wokalnej, oglądali spektakl „Powróćmy do minionych lat” nawiązujący do historii łysomickiej szkoły a przygotowany specjalnie na uroczystość przez grupę teatralną.  Dodatkowo uczniowie gimnazjum przedstawili prezentacje dwóch projektów edukacyjnych „Miejsca Pamięci Narodowej w powiecie toruńskim” „Najciekawsze miejsca w Gminie Łysomice”. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wystawy historycznej pn. „Ocalić od zapomnienia” prezentującej stare fotografie nawiązujące do wydarzeń sprzed lat oraz wydawnictwa książkowe o Gminie Łysomice opracowane przez młodzież na warsztatach historycznych i fotograficznych. Zainteresowanie zwiedzających wzbudziła historia rodziny i jej drzewo genealogiczne, które mogliśmy zaprezentować dzięki uprzejmości właścicieli.  Spotkanie zakończyło się w kawiarence bogato zaopatrzonej dzięki sponsorom i środkom z dotacji,   wspomnienia i rozmowy towarzyskie przy filiżance kawy wypełniły cały wieczór.
autor: E.Manikowska

„Boże Narodzenie jest zawsze wtedy,
gdy w sercu człowieka rodzi się miłość

 
Wieczór Wigilijny stanowi
najpiękniejszą obietnicę wszystkiego, co dobre,
prawe i piękne, dające radość i dużo nadziei.
Niech będzie nam dane spędzić ten czas w taki sposób,
aby niczego nie uronić z jego obfitości.
Niech nadchodzące Święta będą czasem radości
i wytchnienia przed wyzwaniami,
jakie przyniesie Nowy Rok 2012.
  
Przewodniczący Rady                                     Wójt Gminy
Gminy Łysomice                                            Łysomice
    Roman Wojda                                          Piotr Kowal
           
wraz z Radnymi                                wraz z pracownikami

Gminne Spotkanie Opłatkowe

 „Chwała Bogu na wysokościach,
A na ziemi pokój ludziom
Jego upodobania”
Ewangelia wg Św. Łukasza 2,14

To już 5-te ogólnogminne spotkanie opłatkowe organizowane w Gminie Łysomice. Ten tradycyjny łysomicki opłatek przyczynia się do zacieśniania więzi między ludźmi, do umacniania wspólnoty lokalnej, wspólnoty samorządowej – do dalszej pracy dla dobra tutejszej społeczności.

Wójt Gminy – Piotr Kowal oraz Przewodniczący Rady Gminy Roman Wojda gorąco powitali gości, którzy swoją obecnością zaszczycili opłatkowe spotkanie. Wśród nich znaleźli się:
- ks. Kanonik Władysław Erdmański – proboszcza parafii Gostkowo,
- Janusz Dzięcioł – Poseł na Sejm RP
- Barbara Kukowicz-Wirowska – pracownik Muzeum Okręgowego w Toruniu
- Radni Rady Gminy,
- sołtysowie
- członkinie KGW
- przedsiębiorcy

- pracownicy Urzędu Gminy
oraz miejscowa społeczność.
Podniosłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół w Turznie, kolędy w wykonaniu mieszkańców gminy, a także prelekcja na temat historii piernika.

Podczas Spotkania Opłatkowego nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów.  Na „Najoryginalniejszego Piernika Świątecznego”

Czteroosobowa Komisja Konkursowa w składzie: Janusz Dzięcioł, Piotr Kowal, Roman Wojda, Barbara Kukowicz-Wirowska

I miejsce zajęła Elwira Wujak,
II Genowefa Kapelaty,
III Katarzyna Piórczyńska,
wyróżnienia otrzymały: Barbara Ordak, Mirosława Zygarska oraz Krystyna Zielińska.

Piernik wykonany przez Elwirę Wujak
Piernik zrobiony przez Genowefę Kapelaty
Piernikowa chatka Barbary Ordak
Piernik przygotowany przez Krystynę Zielińską
Piernik Mirosławy Zygarskiej

W konkursie na ozdobę choinkową pt. „Ozdoby choinkowe z szafy mojej babci”
I miejsce zajęli ex equo:
Hubert Dybowski (ZS Turzno), Ola Kilanowska (SP Ostaszewo), Jakub Dunajski (ZS Łysomice),
II miejsce ex equo: Paulina Ciemińska (SP Świerczynki), Anna Wróblewska (ZS Turzno), Julia Dębska (SP Ostaszewo),
III miejsce ex equo: Olaf Frankowicz (ZS Łysomice), Kuba Laskowski (SP Ostaszewo), Marika Masłowska (SP Świerczynki),

wyróżnienia otrzymali:
Karolina Pawlikowska (SP Świerczynki), Monika Ryńska oraz Natasza Miszkurka (SP Ostaszewo).

Podczas Spotkania Opłatkowego odbył się także kiermasz świąteczny.

Spotkanie Opłatkowe zakończyło wspólne kolędowanie w wykonaniu poszczególnych sołectw. Serdecznie gratulujemy talentów wokalnych i życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Świąt.

Kolęda w wykonaniu pań z KGW Ostaszewo
Talenty wokalne prezentowane przez pracowników Urzędu Gminy
Kolęda rodzinnie zaśpiewana przez Państwa Piórczyńskich z Tylic.
Silna grupa z sołectwa Turzno zaśpiewała "Lulajże Jezuniu"
Kobiety Aktywne z Kamionek Dużych
Sołectwo Gostkowo zaśpiewało kolędę wspólnie z ks. Władysławem Erdmańskim oraz Wójtem Piotrem Kowalem - mieszkańcami Gostkowa
Sołectwo Wytrebowice zakończyło kolędowanie śpiewem "Do szopy hej pasterze"
autor: A.Jankierska-Wojda

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Przebudowa ulicy Leśnej w Papowie Toruńskim – Osieki
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń