Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 „Jestem mieszkańcem gminy Łysomice…” 

 
Dwadzieścia lat w życiu narodu to niewiele. Jednak ostatnie dwadzieścia lat to dla Polski gigantyczny skok polityczny, społeczny, kulturowy i cywilizacyjny. Żyjemy w czasach, które przejdą do historii. Polska odzyskała niepodległość, weszliśmy do NATO i Unii Europejskiej.
Sprawdzenie co myślą i jak widzą nasz kraj młodzi ludzie, był celem konkursu ogłoszonym w styczniu br. Konkurs dotyczył samorządu lokalnego i był skierowany do uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Konkurs nosił tytuł ”Jestem mieszkańcem gminy Łysomice…” i miał charakter otwarty. Jego zadaniem było przedstawienie gminy w oczach młodego pokolenia poprzez wykonanie prac plastycznych, fotografii lub napisanie wiersza.
Wszystkie prace okazały się bardzo interesujące. Z prac można odczytać, że ich autorzy z optymizmem patrzą w przyszłość. Wierzą, że czeka ich wspaniała dorosłość. Są mądrzy, pomysłowi i ciekawi świata.
Konkurs obejmował trzy kategorie wiekowe: 0-III, IV-VI, I-III (gimnazjaliści). Prezentacja prac w formie galerii odbędzie się w Zespole Szkół nr 1 w Łysomicach w terminie od 27 maja do 5 czerwca 2010 roku. Wystąpienia uczniów nastąpią podczas gminnego Dnia Dziecka 05.06.2010 w Zespole Szkół nr 1 w Łysomicach. W tym dniu konkurs zostanie rozstrzygnięty, a zwycięzcy
oprócz ciekawych nagród zaprezentują się podczas gminnych Dożynek.
Zapraszam Państwa do prezentacji prac na naszej stronie internetowej.
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Podświetlenie kościoła w Papowie Toruńskim
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń