Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 
ROCZEK GMINNEGO ZESPOŁU MUZYCZNEGO
 
W listopadzie 2009 roku minie równy ROCZEK, kiedy powstał Gminny Zespół Muzyczny. Początki były trudne. Brak instrumentów, fachowców, miejsca na próby nie rokowały najlepiej. Na szczęście zapał i zamiłowanie do muzyki członków Zespołu stworzył wspaniałą grupę, bez której żadna gminna impreza się nie odbywa.
Kierownikiem Gminnego Zespołu Muzycznego jest Aleksander Mozol. Muzyk z wykształcenia, bogaty w doświadczenie i umiejętności przekazania wiedzy gry na instrumencie oraz śpiewu.
Pierwsze „skrzypce”, a dokładnie pierwszy akordeon w Zespole gra Zenon Kuś. Jest mieszkańcem gminy i od dziecka uważał muzykę za najważniejszą miłość życia. Potrafi grać nie tylko na akordeonie, ale także na harmonijce i perkusji.
Pan Zenon dołączył do Zespołu w grudniu 2007 roku, a zachęcił go do tego sołtys wsi Kamionki Małe – Adam Karpiński, który przy nadarzającej się okazji próbuje sił gry na bębnie.
Od początku istnienia Zespołu grali kolejno Janusz Gorzkowski (akordeon) oraz Stanisław Cieczko (harmonijka). Pan Janusz pełni wiele funkcji społecznych. Jest sołtysem wsi Papowo Toruńskie oraz czynnie działa w OSP Papowo Toruńskie. Gra w zespole muzycznym była jego marzeniem, które udało się spełnić.
W lipcu 2008 roku Gminny Zespół Muzyczny wzbogacił się o płeć piękną. Beata Olszewska, mieszkanka Łysomic była na jednym z występów Zespołu. Dzięki ogłoszeniu w Wiadomościach Łysomickich, informującym, że Zespół Muzyczny poszukuje osoby, aby zasilić grupę, postanowiła przełamać wszelkie opory i tremę. Zdecydowała się na to, by reprezentować Gminę Łysomice w sferze artystycznej. Pani Beata jest z wykształcenia organistką, a Zespół zasila w wokal.
Dzięki olbrzymiemu zamiłowaniu do muzyki, do Zespołu przystąpił również Pan Jurek, mieszkaniec Torunia. Wspaniale gra na keyboardzie oraz akordeonie.
Próby Gminnego Zespołu Muzycznego odbywają się w domowej atmosferze w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dzięki uprzejmości Janusza Gorzkowskiego w każde niedzielne popołudnie z ul. Warszawskiej w Papowie Toruńskim z okien domu sołtysa, można usłyszeć brzmienie znanych polskich przebojów i nie tylko.

Członkowie Zespołu są otwarci
i zapraszają wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do Zespołu.

autor: A. Jankierska
ZDJĘCIA ARCHIWALNE: OD POCZĄTKU ISTNIENIA DO DNIA DZISIEJSZEGO...
Inauguracyjny koncert kolęd w Łysomicach- grudzień 2007
Dzień Seniora w Wytrębowicach - styczeń 2008
Dzień Seniora w Świerczynkach - luty 2008
Dzień Kobiet w Turznie - marzec 2008
Święto 3-go Maja w Wytrębowicach - maj 2008
W podzięce Mateńce w Papowie Tor. - maj 2008
Piknik rodzinny z Orionem w Łysomicach - czerwiec 2008
Dożynki Gminne w Ostaszewie - wrzesień 2008
Pożegnanie lata w Papowie Tor. - październik 2008

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Anioły dla samorządowców
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń