Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 


 

Konkurs „Odkryj Kosmos ze z Złotym Misiem HARIBO”

Dzieci z filii przedszkolnych w Turznie, Łysomicach i Lulkowie wzieły udział w XIV edycji programu Akademia Misia HARIBO. Tegoroczna edycja pod hasłem „Odkryj Kosmos ze z Złotym Misiem HARIBO” przeniosła dzieci niecodzienną podróż po przestrzeni kosmicznej, pozwoliła dzieciom poznać tajemnice Układu Słonecznego. Na zakończenie "podróży" czekało na dzieci zadanie konkursowe - przygotowanie rakiety kosmicznej. Zapraszamy do podziwiania NASZYCH prac konkursowych:).

autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak, Ewa Kafka, Joanna Wojtulska

 

„Moja Mama”

Dzieci z Przedszkola Publicznego "Jelonek" w Papowie Toruńskim oraz z filii w Turznie i Lukowie wzięły udział konkursie plastycznym zorganizowanym przez Wąbrzeski dom kultury zatytułowany „Moja Mama”. Wszystkim dzieciom  dziękujemy za włożony trud w wykonanie przepięknych prac.

Szczególne gratulacje składamy Laurze Kontowicz, która zdobyła wyróżnienie w konkursie. Wyróżnienie pracy  Laurki było wielką niespodzianką dla jej mamy, ponieważ praca konkursowa była wykonana w tajemnicy pod czujnym okiem pani Natalii z grupy „Słoneczka”.

autor: Monika Kobusińska, Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

Wielkie wyróżnienie dla naszych przedszkolaków!!!


W marcu nasze przedszkolaki brały udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”.

I MIEJSCE LAURA CZAPLEWSKA z przedszkola w Papowie Toruńskim,

II MIEJSCE MAJA BANASZEK z przedszkola w Lulkowie,

III MIEJSCE ERYK LEWALSKI z przedszkola w Lulkowie ,

oraz wyróżnienie dla grupy dzieci w Turznie.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 


 

Konkurs rysunkowy "Bajkowy Las" organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu
Skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym. W pracy konkursowej dzieci przedstawiły swoje wyobrażenie bajkowego lasu, jakie zna ze swoich ulubionych bajek i opowieści. Oto nasze prace:


 

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, Urząd Gminy zorganizował konkurs na „Świąteczną Kartkę". Konkurs skierowany był do Przedszkoli oraz Szkół Podstawowych.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Kacper Chrzanowski z SP Świerczynki
Karta wykonana przez Kacpra będzie wizerunkiem kartki gminnej wysyłanej przez Urząd Gminy Łysomice na Święta Bożego Narodzenia 2015
II miejsce - Nadia Śliwińska – Przedszkole „Jelonek” filia Łysomice
III miejsce - Izabela Skrzypczak – ZS Turzno
oraz wyróżnienia Julia Kmiecik – Przedszkole „Jelonek” filia Turzno i Zuzanna Kurkowska – Przedszkole „Jelonek” filia Turzno.

Gratulujemy zwycięzcom, oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom, za ogromne zaangażowanie.


 

Konkurs „Świąteczna bombka zrobiona lepsza niż kupiona” - konkurs zorganizowany był przez Urząd Marszałkowski i skierowany  do przedszkolaków i uczniów podstawówek na najpiękniejsze oryginalne ozdoby bożonarodzeniowe wykonane indywidualnie.

W tym konkursie wyróżnienie otrzymała Helene Matzkeit. Serdecznie gratulujemy Helene, dziecka uczęszczającego do Przedszkola Publicznego "Jelonek" w Papowie Toruńskim i życzymy dalszych sukcesów.


 

Dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek i filii realizują program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w tym roku wzięły udział w konkursie „Zwierzakolubni”  Pracę pod opieką wychowawczyń wykonały dzieci z odpadów gromadzonych w przedszkolu, bądź domach dzieci uczęszczających do przedszkola. Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli to konkurs plastyczny przeznaczony dla przedszkoli, punktów i oddziałów przedszkolnych oraz zerówek z całej Polski. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 2500 przedszkoli w tym nasze. Tym samym należymy do grona przedszkoli w których promuje się zachowania proekologiczne. Oto nasza praca oraz dyplom uczestnictwa w konkursie:

autor: Aleksandra Janus
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Konkurs plastyczny - 25 lat samorządu
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń