Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 

„FRYZJER W PRZEDSZKOLU”

Ostatnio w przedszkolu gościliśmy Pana Sławka fryzjera z Łysomic. Na początku Pan Sławek zaprezentował dzieciom sprzęt niezbędny do strzyżenia oraz układania włosów : nożyczki, szczotki, wałki, prostownicę, lokówki. Dzieci uważnie słuchały na czym polega praca fryzjera. Chętne dzieci przez chwile mogły poczuć się jak prawdziwi fryzjerzy układając włosy peruce.

Nie zabrakło dobrej zabawy !

Na koniec dzieci wręczyły podziękowanie i zaprosiły Pana Sławka do wspólnego tańca.

Zapraszamy do galerii !

autor: Natalia Szynal

 

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ


 

GMINNY DZIEŃ MATKI


DZIEŃ ZIEMI

W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM „JELONEK”

„Czy jesteś mały, czy jesteś duży, możesz przyrodzie pomocą służyć.
Więc nie pozwól zniszczyć doszczętnie powietrza.
Niech przyroda będzie jutro lepsza.
Nie niszcz wody, ptaków i lasów.
Bo świat musi być dobry za naszych czasów.”

25 kwietnia w Przedszkolu Publicznym „Jelonek” świętowaliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu przedszkolaki mieli okazję zaprezentować swoim rodzicom i przybyłym gościom umiejętności wokalne i recytatorskie, a następnie zamienili się w małych ogrodników i  upiększyli nasz teren wokół przedszkola pięknymi roślinkami, które posadzili wraz z rodzicami. Z tej okazji dla dzieci z Papowa Toruńskiego oraz filii zostało przygotowanych wiele atrakcji: była trampolina, kolorowe dmuchane zjeżdżalnie oraz coś pysznego co dzieciaki lubią najbardziej czyli popcorn i wata cukrowa.

Należy nadmienić, że współorganizatorem Dnia Ziemi w Przedszkolu Publicznym Jelonek w  Papowie Toruńskim było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łysomice. Organizacja ta w ramach zadania publicznego powierzonego przez Zarząd Powiatu Toruńskiego, pomogła zorganizować oraz częściowo sfinansować tę imprezę. Stowarzyszenie zakupiło w tym celu rośliny, sprzęt ogrodniczy (szpadę, grabie, nożyce elektryczne do żywopłotu) oraz pojemniki do segregacji odpadów, które zostały przekazane naszej placówce. Także jedna z dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci była sfinansowana przez tę organizację. Bardzo dziękujemy.

Dziękujemy, również panu Wójtowi Piotrowi Kowalowi, pani Wiolecie Rucińskiej, panu Markowi Komudzie oraz filiom przedszkolnym za przybycie i miłe spędzenie czasu w gronie naszych przedszkolaków. Składamy, także serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu i współfinansowaniu tak fantastycznej imprezy.

Pogoda dopisała, dzieciaki były zachwycone … więc, do zobaczenia w przyszłym roku.

Dyrekcja z wychowawczyniami

WYSTĘPY DZIECI

WSPÓLNE SADZENIE ROŚLINEK

COŚ CO LUBIMY NAJBARDZIEJ...

WATA CUKROWA

WESOŁA ZABAWA NA ZJEŻDŻALNIACH


PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH...

 

 

autor: Aleksandra Buczek

SIEJEMY RZEŻUCHĘ

SMAKUJEMY RZEŻUCHĘ

FARBUJEMY JAJKA

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

ZAJĄCZEK ZOSTAWIŁ NAM PREZENTY NA NASZYM PLACU ZABAW...


Święta Wielkanocne tuż, tuż...

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego z tej okazji w naszej galerii przedszkolaka zamieszkały baranki, kurczaczki i kurki.


 

NAUKA ŚPIEWU I GRY NA INSTRUMENTACH

W Przedszkolu Jelonek rozpoczął się cykl spotkań z Muzykami z Fundacji Wszyscy Tworzymy Sztukę. Dzieci wspólnie uczyły się piosenki na powitanie i pożegnanie. Odbyły się ćwiczenia rytmiczne, emisyjne oraz dykcyjne. Dzieci uczyły się także gry na instrumentach proste motywy rytmiczne.

Zapraszamy do galerii!

autor: Natalia Szynal

 

PANNA MARZANNA

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Jelonek w Papowie Toruńskim przywitały wiosnę! Zapraszamy do galerii.

 

autor: Magdalena Kozłowska

OBRAZY MALOWANE MUZYKĄ

Tym razem muzycy z Fundacji Wszyscy Tworzymy sztukę zabrali nas w krainę baśni malowanych muzyką. Pan Jarek przy dźwiękach wiolonczeli i pianina, z pomocą naszych przedszkolaków oczywiście, stworzył ciekawą opowieść.

Zapraszamy do galerii.

 

autor: Magdalena Kozłowska

 

POKAZ CARVINGU- SZTUKA RZEŹBIENIA W OWOCACH I WARZYWACH

 W PRZEDSZKOLU „JELONEK”

19 marca 2014 r w naszym przedszkolu  gościliśmy panią Irenę Strohschein . Pani kucharka przybliżyła dzieciom czym się zajmuje, zaprezentowała swój strój oraz przedmioty jakimi będzie się posługiwała. Pani Irena na oczach dzieci stworzyła przepiękne rzeźby wykonane z warzyw i owoców takich jak arbuz, banany, winogrona, jabłka, jajka, marchew… Dzieci były zachwycone wpatrując się jak z owoców i warzyw można stworzyć pięknego łabędzia, baranka, myszki, ośmiornice…, które zostały podane dzieciom na podwieczorek.

Zapraszamy do galerii!

autor: Natalia Szynal

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!

Miło nam poinformować, iż Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim dołączyło do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcja ta trwa już ponad 12 lat i wspiera ją ponad  3300 przedszkoli w całym kraju- w tym nasze J. Codzienne głośne czytanie dzieciom wspiera ich rozwój emocjonalny, intelektualny i społeczny, więc warto przeznaczyć chociaż 20 minut naszego czasu na tą czynność. Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym dotychczasowym gościom za poświęcony czas i podzielenie się swoją ulubioną bajką, wierszami. Sprawiło to naszym przedszkolakom dużo radości a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia czekamy już na kolejnych gości, którzy przeniosą nas w świat fantazji!

autor: Milena Gil

„CZARY MARY HOKUS POKUS"

Już po raz kolejny w naszym przedszkolu zagościł czarodziej, który dostarczył nam wiele wrażeń. Tym razem dzieci wyczarowały jajka, kolorową pelerynę ale nie zabrakło również stałego popisowego numeru jakim jest prawdziwy gołąb wyczarowany z kapelusza. Dzieci były zachwycone… zresztą zobaczcie sami…

autor: Aleksandra Buczek

 

SPOTKANIE Z WETERYNARZAMI

(KONTYNUACJA CYKLU POZNAJEMY ZAWODY)

       Kto to jest weterynarz? I na czym polega Jego praca? Chcąc uzyskać odpowiedzi na te pytania 03.03.2014 r w naszym przedszkolu odwiedzili nas lekarze weterynarii z kliniki w Turznie - Pan Karol Tura oraz Pani Dominika Tura. Niespodzianką dla dzieci był przyprowadzony przez Panią Monikę z grupy żabek pies Lara (psy rasy labrador retriever są przyjazne i przystosowane do pracy z dziećmi). Pan Karol i Pani Dominika w sposób zrozumiały dla dzieci wytłumaczyli na czym polega ich praca, oraz uświadomili, że zwierzęta tak jak i ludzie też chorują i czasem potrzebują pomocy lekarza - weterynarza. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się czym karmić zwierzęta, jak się opiekować nimi a także w jaki sposób mierzymy temperaturę psom. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań. Nie zabrało chętnych do pogłaskania oraz przytulenia psa .Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Karolowi i Pani Dominice oraz wręczyły upominek. Serdecznie zapraszamy do galerii.

autor: Natalia Szynal

 

SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

(poznajemy zawody)

    Wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka do kształtowania nawyków czytelniczych i zainteresowania literaturą. Dlatego 26 lutego 2014 r nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – pani Monika z Gminnej Publicznej Biblioteki w Łysomicach z filii w Ostaszewie. Pani bibliotekarka dostarczyła dzieciom informacji na temat pracy w bibliotece, opowiedziała jak prawidłowo należy zachowywać się podczas pobytu w bibliotece oraz jak należy obchodzić się z książką.  Na koniec przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima „Zosia Samosia”, a następnie wszyscy wspólnie oglądali książki przyniesione przez Panią Monikę. Zajęcia wszystkim się podobały.Dzieci podziękowały Pani bibliotekarce za przybycie  oraz wręczyły podziękowanie. Zapraszamy do galerii!

 

autor: Natalia Szynal

 

ŚWIAT GITARY

Już po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Muzyków z Fundacji Wszyscy Tworzymy Sztukę. Za każdym razem, gdy Pan Jarek odwiedza nas ze swoimi gośćmi, emocji nie brakuje. Tak było i tym razem: dzieci zapoznały się z wyglądem i brzemieniem różnych gitar, od klasycznej po basową. Zapraszamy do galerii!

autor: Magdalena Kozłowska

 

BAL KARNAWAŁOWY- GRUPA "ŻABKI"

autor: Aleksandra Buczek

 

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU JELONEK W GRUPIE „SŁONECZKA”

„Wszyscy bawią się wspaniale,

jak co roku w karnawale”

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. W piątek 21.02.2014 r nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłe miejsce. Już od rana dzieci przebrane były w piękne, kolorowe stroje przedstawiające bohaterów z bajek. W przedszkolu można było spotkać królewny, wróżki, motylki, biedronki, batmanów, Spider –Mana, piratów oraz wiele innych postaci. Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Zapraszamy do galerii…

autor: Natalia Szynal

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Pierwsza taka uroczystość w naszej gminie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń