Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 

WITAMY NASZYCH
KOCHANYCH RODZICÓW


Pomiędzy dniem mamy, a dniem taty postanowiliśmy zorganizować
w przedszkolu w Gostkowie Dzień Rodziców. Odpowiednio wcześnie wykonaliśmy zaproszenia dla mamy i taty. Większość gości przybyła, a zabawa była wyjątkowa. Dzieci były zachwycone wspólną zabawą z rodzicami. Oczywiście nie zabrakło części artystycznej dla rodziców. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły dla swych ukochanych opiekunów. Zorganizowaliśmy nawet koncert dla rodziców. Dzieci grały na instrumentach
i śpiewały jak prawdziwi artyści. Następnie odbyły się wspólne zabawy
z rodzicami. Zabawy miały charakter taneczny, plastyczny i poznawczy. Rodzice rysowali wylosowanego przedszkolaka, a zadaniem dzieci było odgadnąć kto został narysowany. Kolejna zabawa polegała na rozpoznaniu swojego dziecka po dotyku, z zawiązanymi oczami. Było naprawdę wesoło. Rodzice zdali egzamin i bezbłędnie rozpoznali swoje pociechy.

autor: Małgorzata Michalska

 

DZIECI Z GOSTKOWA
BEZPIECZNE NA DRODZE


W momencie gdy na dworze robiło się coraz cieplej rozmawiałam
z przedszkolakami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Omawialiśmy zachowania pożądane oraz niebezpieczne na ulicy. Chcąc ukazać dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze zaprosiłam do przedszkola policjanta i kolejarza.
Obaj panowie opowiedzieli dzieciom o swoim zawodzie, a następnie zwrócili uwagę na konsekwencję niebezpiecznego zachowania się na ulicy czy przejeździe kolejowym. Przedstawili dzieciom bajki, które w ciekawy sposób ukazywały kwestię bezpiecznego zachowania się w pobliżu ulicy. Filmiki ukazywały w jaki sposób przechodzi się przez jezdnię.
Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć. Przybyłam rodzicom opowiadały o odwiedzinach policjanta i kolejarza oraz o tym czego się nauczyły. Jestem pewna, że teraz wiedzą jak bezpiecznie poruszać się przechodząc przez jezdnię.

autor: Małgorzata Michalska

 

PRZEDSZKOLAKI Z GOSTKOWA
 DBAJĄ O ZIEMIĘ


Pewnego dnia wybraliśmy się z przedszkolakami na spacer w celu posprzątania i posegregowania napotkanych na drodze śmieci. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki ochronne podnosiły porozrzucane przy drodze śmieci i wrzucały do odpowiedniego worka. Przed wyjściem rozmawialiśmy na temat konieczności segregacji i o sposobie porządkowania śmieci. Po lekcji dzieci wiedziały, do którego worka wrzucać śmieci plastikowe, papierowe, metalowe oraz szklane.
Przedszkolaki były dumne z siebie i czuły się ważne, albowiem dbały
o swoją planetę.

autor: Małgorzata Michalska

 

TAK SIĘ BAWI CHIŃCZYK, HAWAJKA, HINDUSKA JAPONKA, AFROAMERYKANKA, CYGANKA ORAZ PIŁKARZE Z BRAZYLII, WŁOCH I ANGLI...:)


                W piątek 06 czerwca zorganizowaliśmy w Gostkowie bal przebierańców. Naszym zadaniem było przebrać się za mieszkańca innego kraju. Dzieci wyglądały rewelacyjnie. 
               Było wesoło. Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy. Nie zabrakło również konkursów. Jednym z zadań było wypicie pół szklanki soku przez słomkę bez użycia rąk. Wygrała ta osoba, która wykonała zadanie jako pierwsza. 
              Później wybraliśmy się na świeże powietrze. Tam urządziliśmy sobie kolejne zawody między innymi łowienie rybek. Wygrywał ten kto w najkrótszym czasie złowi trzy ryby. Zorganizowaliśmy sobie również piknik. Dzieci były zachwycone. Wróciły do domu pełne wrażeń.

autor: Małgorzata Michalska

 

DZIEŃ DZIECKA W GOSTKOWIE

       Na początku czerwca zorganizowałam dla dzieci dzień dziecka. Na podopiecznych czekało mnóstwo atrakcji. Sala przystrojona balonami czekała na dzieci. Gdy zjawiły się w przedszkolu wybrały sobie balonik i zaczęły go ozdabiać według własnego pomysłu. Mając już gotowe balony przystąpiliśmy to tańców i zabaw z balonem.

Następnie po śniadaniu, gdy dzieci nabrały więcej siły zorganizowaliśmy zawody sportowe, które sprawiły dzieciom wiele frajdy. Po zakończeniu dzieci otrzymały medale i dyplomy. były dumne z siebie.

Kolejna atrakcją było pieczenie babeczek, a następnie smakowanie ich. Były naprawdę pyszne.

Na zakończenie pomalowaliśmy sobie twarze. Dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do domów.

autor: Małgorzata Michalska

 

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Otwarcie przedszkola w Papowie Toruńskim
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń