Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 

Wakacyjny czas - to wesoły czas!!!


 

 "TO JUŻ CZAS,

TO JUŻ CZAS,

JUTRO SZKOŁA CZEKA NAS..."


 

INTEGRACJA DZIECI NA TERENIE GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO ,,DZIKOWSCY''


Z uwagi na wielką sympatię między przedszkolakami z Turzna i dziećmi z Gostkowa. Grupy postanowiły spotkać się ponownie. Miejscem spotkania był ośrodek agroturystyczny ,,Dzikowscy''. Na terenie gospodarstwa czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Na rozpoczęcie dnia pełnego przygód przedszkolaki wybrały sie na wycieczkę bryczką. Po powrocie właścicielka zagrody oprowadziła dzieci po gospodarstwie. Pokazała dzieciom zwierzęta mieszkające na terenie ośrodka agroturystycznego, a następnie pozwoliła nakarmić kozy i prosiaczki. Kolejną atrakcją był przejazd na kucyku i osiołku. Wszystkie dzieci okazały sie bardzo odważne i z uśmiechem na twarzy przejechały na kucu. Gdy przedszkolaki były zmęczone usiedliśmy do ogniska w celu upieczenia pysznych kiełbasek. W momencie, gdy brzuchy były pełne, dzieci rozpoczęły wesołe zabawy na placu zabaw, a tam...kręciły się na karuzeli, bujały na bujaczce, zjeżdżały na zjeżdżalni, wspinały się po drabince. Na zakończenie dzieci miały zmierzyć się z kucem, a konkurencją było przeciąganie liny z kucykiem. Zawody zakończyły się remisem. Pierwsza rundę wygrały przedszkolaki, a drugą kucyk. Dzień upłynął szybko i radośnie. Dzieciom nie znikał uśmiech z twarzy. Pewnie do tej pory opowiadają rodzicom jak fajnie było w gospodarstwie agroturystycznym ,,Dzikowscy''. Polecamy wszystkim podobną wycieczkę:) 

autor: Małgorzata Michalska, Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

II KONKURS RECYTATORSKI

 

22.06 dzieci wzięły udział w II Konkursie Recytatorskim. Celem konkursu było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców. Igor zaprezentował wiersz: „Chore lalki”, Oskar fragment wiersza „ZOO” a Klaudia „Pomidor”. Serdecznie gratuluję wszystkim dzieciom występu oraz życzę dalszych sukcesów. Rodzicom dziękuję za pomoc w trakcie przygotowań dzieci.

 

autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

Konkurs Piosenki Przedszkolnej

 

To już IV raz mogliśmy gościć na Konkursie Piosenki Przedszkolaka, który został  zorganizowany przez Gminą Bibliotekę w Łysomicach. W tym roku dzieci zaprezentowały piosenki "Jagódki" oraz "Jestem Polakiem". W nagrodę każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom oraz statuetkę. Dziękuję serdecznie babci Nadii za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci, dzięki którym nasz występ stał się jeszcze bardziej widowiskowy, a dzieci w barwach narodowych czuły się prawdziwymi patriotami.

autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

I OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA „Jelonki na start”


17 czerwca na boisku przy Zespole Szkół Nr 2 w Turznie odbyła się pierwsza sportowa Olimpiada Przedszkolaków z gminy Łysomice, przygotowana przez Przedszkole Publiczne „Jelonek” w Papowie Toruńskim. Honorowy patronat nad olimpiadą objął Wójt Gminy Łysomice Pan Piotr Kowal.
Mottem przewodnim olimpiady stały się słowa piosenki: „…zawsze wygrywa ten kto dobrze bawi się, zasady fair play dobrze zna…”  i właśnie dobra zabawa na sportowo była w tym dniu  najważniejsza.
Uroczyste otwarcie Olimpiady nastąpiło po przecięciu wstęgi i przebiegało zgodnie z ceremoniałem nowożytnych igrzysk. Nie zabrakło więc: przemarszu drużyn, zapalenia znicza olimpijskiego przez Wójta Gminy Łysomice Pana Piotra Kowala, odśpiewania hymnu przez wszystkich zawodników oraz złożenia uroczystego ślubowania. Po części oficjalnej przedszkolaki rozgrzały zawodników swoimi występami, podczas których mogły zaprezentować swoje zdolności wokalno-taneczne.
I wreszcie nastąpił ten długo wyczekiwany przez dzieci moment - konkurencje sportowe, które podzielone zostały na dwie grupy wiekowe 3/4- latki i 5/6- latki. W zmaganiach sportowych dzieci 3 i 4-letnich wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego „Jelonek” w Papowie Toruńskim oraz z filii w Łysomicach, Turznie, Gostkowie oraz  z filii w Lulkowie i Zakrzewku, które połączyły swoje siły i wystawiły jedną wspólną drużynę.  zmienić czas na przeszły Z kolei w kategorii 5 i 6-latków zmagały się 10- osobowe reprezentacje dzieci z oddziałów przdszkolnych Zespołu Szkół Nr 1 w Łysomicach oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Turznie. Nad prawidłowym przebiegiem  zmagań sportowych oraz bezpieczeństwem uczestników czuwała Pani Lidia Haładyn- nauczyciel wychowania fizycznego i ratownik medyczny.
Mali zawodnicy wykazali się wieloma umiejętnościami w zakresie biegania, skakania, zręczności, siły i współdziałania w zespole. Zwyciezcami zostali wszyscy, gdyż „najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest wziąć w nich udział”.  Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowym złotym medalem. Mamy nadzieję, że dla niejednego z nich będzie to pierwszy z wielu, jakie dostaną w swoim życiu.
Po zakończeniu zmagań sportowych czekała na dzieci niespodzianka- zabawa prowadzona przez aktorów teatru Magma.
Atmosfera była wspaniała . Doskonale bawiły się nie tylko dzieci, ale też towarzyszące im rodziny, które kibicowały i dopingowały swoich zawodników.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Wójtowi Gminy Łysomice, Radzie Gminy Łysomice, Radzie Rodziców Przedszkola Publicznego „Jelonek”, za gościnność Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 2 w Turznie oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji i prawidłowym przebiegu tej imprezy sportowej.


Koordynatorzy olimpiady: Joanna Wojtulska i Justyna Wojnowska-Wachowiak


Zapraszamy do galerii zdjęć przygotowanej przez Aleksandrę Buczek.


 

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Konkurs plastyczny - 25 lat samorządu
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń