Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 

„DZIKA ORCHIDEA” W ŁYSOMICACH

 

Piątek 06 czerwca okazał się wspaniałym dniem. Po pierwsze dlatego, że była piękna, słoneczna pogoda, a po drugie, że pojechaliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Dzika Orchidea” w Łysomicach. Na miejscu spotkaliśmy się z Naszymi koleżankami i kolegami z przedszkola z Lulkowa. Na miejscu organizatorzy przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji m.in. obejrzeliśmy różne zwierzęta mieszkające u Pana Jacka, mogliśmy karmić kozy, głaskać małego cielaczka o imieniu „Czekoladka”, braliśmy udział w zabawach sportowych. W końcu nadszedł najbardziej wyczekiwany moment przez dzieci – przejażdżka na kucyku. Wszystkie dzieci były bardzo odważne i wsiadły z uśmiechem na konika. Następnie Gospodarz przygotował dla dzieci kiełbaski z ogniska. Przedszkolakom wyjątkowo dopisywał apetyt i z wielkim smakiem kosztowały pieczone kiełbaski  i  smakołyki z plecaków.

Wycieczka była wspaniałą przygodą dla Wszystkich. Dzieci wróciły do przedszkola w doskonałych humorach bogatsze o nowe przygody i doświadczenia. My dorośli mieliśmy okazję poznać bardzo fajne i miłe miejsce w naszej gminie

autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

„DZIEŃ MAMY I TATY”

 

 

„My rodzinę dobrą mamy
zawsze razem się trzymamy
I choć czasem czas nas goni,
my jak palce jednej dłoni

Dużo słońca czasem grad,
to wesoły jest nasz świat”

 

 

30.05. 2014r dzieci i rodzice z Przedszkola Publicznego „Jelonek” filia w Turznie obchodzili Dzień  Mamy i Taty. Przedszkolaki w pięknych strojach wystąpiły przed swoimi rodzicami. Na twarzach wszystkich zgromadzonych gościły uśmiechy, ponieważ ich pociechy zadały sobie wiele trudu, aby zaprezentować program artystyczny. Były wierszyki o mamie, tacie i rodzinie nie zabrakło również okolicznościowych piosenek. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po występie dzieci zaprosiliśmy rodziców do wspólnych zabaw integracyjnych. Na zakończenie za włożony trud dla dzieci czekały słodkie nagrody – lody zakupione przez rodziców. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci pysznych wypieków, podczas którego rodzice mieli okazję do rozmów i wymiany doświadczeń. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.  Dziękuję za tak liczne przybycie oraz pomoc w przygotowaniu uroczystości. Zapraszam do galerii zdjęć.

 

autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

Atrakcje z rodzicami

 

 

Bardzo nam miło, że w trakcie całego roku przedszkolnego Nasi rodzice włączają się w życie placówki. Dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić jeszcze więcej atrakcji. Pewnego dnia odwiedziła naszą grupę mama Marty z ciekawym gościem – króliczkiem Zenkiem- radości dzieci nie było końca. Zenek wcale nie stresował się pobytem w przedszkolu - jadł, pił, pozwalała się głaskać. Po zakończonej zabawie, każde dziecko zapragnęło mieć takiego przyjaciela w swoim domu.

 

W innym dniu gościła u nas mama Nikoli, która w sposób praktyczny przybliżyła dzieciom zawód fryzjerki. Pokazała nam różne narzędzia, których używa w pracy: suszarkę, grzebienie, różnego rodzaju szczotki, prostownicę, maszynkę do obcinania włosków, mówiła jak ich używać i jak dbać o włosy. Niespodzianką były fantazyjne fryzury wykonane dziewczynkom oraz obcięcie włosów chłopcom i ułożenie z wykorzystaniem lakieru. Najmodniejszą fryzurą wśród chłopców okazał się irokez a wśród dziewczyn loki;) Serdecznie dziękujemy mamom za przybycie i bardzo ciekawe zajęcia. Poniżej zapraszam do galerii zdjęć z tych wydarzeń.

autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

Moc wrażeń -  zajęcia otwarte z rodzicami, wizyta leśniczego, Dzień Ziemi w przedszkolu w Turznie

30 kwietnia w naszym przedszkolu był dniem pełnym wrażeń. W tym dniu obchodziliśmy Święto Ziemi. Rano odbyło się spotkanie z panem leśniczym –Lucjanem Opalińskim . Na początku spotkania pan leśniczy podarował dzieciom odblaski i magnesy na lodówkę z wizerunkiem sowy i bociana. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z pracą leśniczego, poznały ciekawostki z życia leśnych zwierząt . Gość zwrócił szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu i zasad bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za odwiedziny i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie tym razem w leśniczówce.

W tym dniu odbyły się również zajęcia otwarte dla rodziców. Miały one na celu przybliżenie dzieciom informacji związanych z ekologią i obchodami Święta Ziemi. Rodzice mogli zobaczyć, jak ich pociechy pracują podczas zajęć, dały możliwość obserwacji własnego dziecka na tle grupy rówieśniczej, włączyły rodziców w życie przedszkola oraz zintegrowały grupę przedszkolną (zarówno dzieci jak i ich rodziców). Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Następnie wspólnie z rodzicami wyszliśmy na plac szkolny, gdzie zauważyliśmy porozrzucane śmieci.  Dzieci wraz z rodzicami dokonały segregacji odpadów do odpowiednich worków.  W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment przez dzieci - sadzenie drzew i kwiatów. Wszystkie dzieci czynnie brały udział w upiększaniu terenu: sadziły rośliny, podlewały, grabiły.

 Udział środowiska rodzinnego mobilizuje dziecko do zwiększenia swojej aktywności, a także daje mu poczucie, iż jego sprawy również są dla nas ważne, przez co czuje się kochane. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w tym ważnym dniu, ponieważ wspólne działania nauczyciela i rodziców są gwarantem sukcesu edukacyjnego dziecka.

autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Podświetlenie kościoła w Gostkowie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń