Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 


Wycieczka do Torunia.


Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę ...Nie wzięliśmy misia ani teczki , lecz odblaskowe kamizeleczki i nasze gąsienice, żeby bezpiecznie przemierzać ulice. Śpiewaliśmy trochę w czasie podróży, aby czas nam się nie dłużył. Wreszcie autokar w Toruniu staje, i my też - przed Pomorskim Bajem. Budynek piękne wejście ma, a za nim wielka ... żyrafa! Chociaż sztuczna była wrażenie ogromne na nas zrobiła. A potem Kopernika pomnik (przy którym woda ledwo siąpi ) Mateusz zgłębia napisu sens, a my się chcemy chlapać ,więc...do fontanny się zbliżamy i z żabami się witamy - każdy swoją gładzi, a woda miło chłodzi. Potem w cieniu lip usiedliśmy i legendy o flisaku wysłuchaliśmy :
o tym , jak żaby po ulicach skakały i mieszkańców wystraszały, aż dzielny flisak , co na skrzypcach grał swoją muzyką je zaczarował. Skacząc za flisakiem Toruń opuściły i do Wisły wróciły. Pogłaskaliśmy też pieska, którego wymyślił pan ( Z. Lendgren ) co w Toruniu mieszkał ta wierna psina wciąż melonik profesora Filutka trzyma. I jeszcze był osiołek taki, który był karą zamiast ,,paki''- siedzi się na nim niewygodnie, bo osła grzbiet wrzyna się w ...spodnie. A na koniec atrakcja NAJWIĘKSZA- wchodzimy do McDonald'sa wnętrza !
Dla regeneracji sił kupujemy zestawy, coś do jedzenia i do zabawy .
Trochę pokrzepieni, lecz jednak zmęczeni, do przedszkola niektórzy wracali uśpieni.

 

autor: Wiesława Gajkowska, Ewa Kafka, Joanna Wojtulska

 

JESTEŚMY CZYTELNIKAMI


Do biblioteki w Łysomicach chętnie przychodzimy.
W niej nowych rzeczy się uczymy
i zawsze dobrze się bawimy.
Często książki wypożyczamy
i w domu wszystkich do czytania zapraszamy!

Pani Agnieszce, Justynie i Sylwi serdecznie dziękujemy za wzbudzenie miłości do książek i czytania oraz za wspólnie spędzony czas w roku szkolnym 2013/2014 oraz  2014/2015!

 

autor: Joanna Wojtulska

 

I OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA „Jelonki na start”


17 czerwca na boisku przy Zespole Szkół Nr 2 w Turznie odbyła się pierwsza sportowa Olimpiada Przedszkolaków z gminy Łysomice, przygotowana przez Przedszkole Publiczne „Jelonek” w Papowie Toruńskim. Honorowy patronat nad olimpiadą objął Wójt Gminy Łysomice Pan Piotr Kowal.
Mottem przewodnim olimpiady stały się słowa piosenki: „…zawsze wygrywa ten kto dobrze bawi się, zasady fair play dobrze zna…”  i właśnie dobra zabawa na sportowo była w tym dniu  najważniejsza.
Uroczyste otwarcie Olimpiady nastąpiło po przecięciu wstęgi i przebiegało zgodnie z ceremoniałem nowożytnych igrzysk. Nie zabrakło więc: przemarszu drużyn, zapalenia znicza olimpijskiego przez Wójta Gminy Łysomice Pana Piotra Kowala, odśpiewania hymnu przez wszystkich zawodników oraz złożenia uroczystego ślubowania. Po części oficjalnej przedszkolaki rozgrzały zawodników swoimi występami, podczas których mogły zaprezentować swoje zdolności wokalno-taneczne.
I wreszcie nastąpił ten długo wyczekiwany przez dzieci moment - konkurencje sportowe, które podzielone zostały na dwie grupy wiekowe 3/4- latki i 5/6- latki. W zmaganiach sportowych dzieci 3 i 4-letnich wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego „Jelonek” w Papowie Toruńskim oraz z filii w Łysomicach, Turznie, Gostkowie oraz  z filii w Lulkowie i Zakrzewku, które połączyły swoje siły i wystawiły jedną wspólną drużynę.  zmienić czas na przeszły Z kolei w kategorii 5 i 6-latków zmagały się 10- osobowe reprezentacje dzieci z oddziałów przdszkolnych Zespołu Szkół Nr 1 w Łysomicach oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Turznie. Nad prawidłowym przebiegiem  zmagań sportowych oraz bezpieczeństwem uczestników czuwała Pani Lidia Haładyn- nauczyciel wychowania fizycznego i ratownik medyczny.
Mali zawodnicy wykazali się wieloma umiejętnościami w zakresie biegania, skakania, zręczności, siły i współdziałania w zespole. Zwyciezcami zostali wszyscy, gdyż „najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest wziąć w nich udział”.  Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowym złotym medalem. Mamy nadzieję, że dla niejednego z nich będzie to pierwszy z wielu, jakie dostaną w swoim życiu.
Po zakończeniu zmagań sportowych czekała na dzieci niespodzianka- zabawa prowadzona przez aktorów teatru Magma.
Atmosfera była wspaniała . Doskonale bawiły się nie tylko dzieci, ale też towarzyszące im rodziny, które kibicowały i dopingowały swoich zawodników.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Wójtowi Gminy Łysomice, Radzie Gminy Łysomice, Radzie Rodziców Przedszkola Publicznego „Jelonek”, za gościnność Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 2 w Turznie oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji i prawidłowym przebiegu tej imprezy sportowej.


Koordynatorzy olimpiady: Joanna Wojtulska i Justyna Wojnowska-Wachowiak


Zapraszamy do galerii zdjęć przygotowanej przez Aleksandrę Buczek.


 

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM..!


28 maja po południu dzieci z dumą i miłością śpiewały piosenki i recytowały wiersze dla swoich mam i tatusiów, którym na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Mamusie otrzymały broszki, a tatusiowie serce, przy wykonaniu którego pomagała im jedna z mam. Uroczystość zakończył poczęstunek. W tym dniu każdy z nas przypomniał sobie, jak cudownych rodziców ma…było wiele radości i wiele wzruszeń.
Naszym mamusiom zaśpiewaliśmy jeszcze raz w niedzielę 31 maja podczas  gminnego Dnia Matki odbywającego się w kościele
w Papowie Toruńskim.

autor: Joanna Wojtulska

 

Dziś 8 czerwca u pani Asi w Łysomicach wielkie  zamieszanie , bo z policjantem będzie spotkanie. Już od rana dzieci się zbierają - z Lulkowa i Zakrzewka koledzy dołączają. Najpierw w sali sobie przypominamy , na co na drodze uwagę zwracamy :,,uliczne sygnały zna duży i mały, gdy światło zielone na drugą idż stronę, lecz kiedy jest czerwone wtedy musisz stać ''. Tak było w piosence , lecz my wiemy znacznie więcej : znamy numery alarmowe, wyposażenie rowerowe - odblaski i kaski , pasy w samochodzie no i foteliki do jazdy na co dzień. Pani policjantka naszą wiedzę uzupełniała, kiedy o wakacjach opowiadała i na slajdach różne miejsca pokazywała , gdzie wypoczywać będziemy i pytała czy złe zachowania rozpoznajemy. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali i w nagrodę odblaskowe opaski dostali, od taty Weroniki, co też na tych sprawach zna się ! A później zabawy było co nie miara przy wspólnym malowaniu przy muzyki słuchaniu.
 

autor: Wiesława Gajkowska, Joanna Wojtulska, Ewa Kafka

 

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
25 lat Samorządu Gminy Łysomice
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń