Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Wycieczka do Golubia-Dobrzynia

  i Szafarni

2 czerwca uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami udali się na jednodniową wycieczkę do Golubia-Dobrzynia i Szafarni. Odwiedziliśmy Ośrodek Chopinowski w Szafarni, gdzie w 1824 i 1825 roku Fryderyk Chopin spędzał wakacje. W Sali Koncertowej wysłuchaliśmy utworów Chopina, a  pani przewodnik przybliżyła dzieciom postać  słynnego kompozytora. W Sali Muzealnej  obejrzeliśmy pamiątki związane z życiem i twórczością Chopina oraz jego pobytem w Szafarni. Na zewnątrz pałacu znajduje się zabytkowy park ze stawem w kształcie fortepianu.

Niedaleko Szafarni leży mała miejscowość Płonne, gdzie przebywała Maria Dąbrowska. W budynku szkoły zwiedziliśmy Regionalną Izbę Pamięci, w której zgromadzono pamiątki po pisarce. Odbyliśmy też spacer na Górę Modrzewiową do rezerwatu wiekowych drzew.

Następnie pojechaliśmy do Golubia-Dobrzynia, gdzie odbyliśmy spacer po Starym Mieście, a przede wszystkim zwiedziliśmy zamek, pięknie położony na wysokim brzegu Drwęcy. Pani przewodnik oprowadziła nas po dziedzińcu i komnatach. Obejrzeliśmy też film o historii zamku i o cyklicznych imprezach odbywających się tu obecnie – turniejach rycerskich, konkursach krasomówczych, balach sylwestrowych. Z platformy widokowej obok zamku roztaczał się piękny widok na miasto i wstęgę rzeki.

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Remont świetlicy i budow amfiteatru w Wytrębowicach
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń