Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

         25 października w naszej szkole odbyła się kolejna audycja muzyczna, której tematem była forma muzyczna RONDO. Nasi goście – muzycy z Filharmonii Bydgoskiej –  w bardzo przystępny sposób przedstawili to zagadnienie. Uczniowie mogli poczuć się jak kompozytorzy i samodzielnie wykazać się inwencją twórczą. Okazało się, że rondo jest bliską każdemu formą muzyczną, bowiem wiele znanych i lubianych utworów ma właśnie budowę ronda.

 

   W kolejnej audycji muzycznej w dniu 7 listopada muzycy z Filharmonii Bydgoskiej przybliżyli uczniom zagadnienie wariacji muzycznej. Uczestnicząc w warsztatach kompozytorskich dzieci zgłębiały tajniki trudnej aczkolwiek wdzięcznej sztuki tworzenia muzyki.

     27 lutego uczniowie znów spotkali się z artystami Filharmonii Bydgoskiej. Tym razem tematem była muzyka filmowa. Dzieci wysłuchały kilku utworów z filmów, m. in. Mała Syrenka. Pocahontas, Piękna i Bestia, Gwiezdne wojny. Były to utwory nagrodzone Oscarami za muzykę. Uczniowie również mogli głosować i przyznać swojego Oscara. Największe uznanie zdobyła piosenka z filmu Mała Syrenka.

/> 

Audycja muzyczna, którą obejrzeliśmy 25 kwietnia 2008r. nosiła tytuł „Nieznane oblicza znanych instrumentów”. Znane instrumenty kryją wiele tajemnic – budowa, sposób powstawania dźwięku, nieznane dotąd brzmienia. Wspólnie z artystami zajrzeliśmy w głąb instrumentów. Odkryliśmy ich dusze, poznaliśmy najskrytsze tajemnice. Muzycy zagrali inaczej niż zwykle. Były zagadki i opowieści o instrumentach, o tym jak powstaje w nich dźwięk i o niekonwencjonalnych możliwościach jego wydobycia.

13 czerwca 2008 roku

            Tytuł ostatniej w tym roku audycji wymownie świadczy o tym, wakacje są już bardzo blisko. Zaproszeni goście proponowali, aby w czasie wakacji nie zapomnieć tego, czego nauczyliśmy się przez cały rok. Wskazywali również, z czego można zrobić najprostsze instrumenty muzyczne, które zmieszczą się w plecaku i umilą wakacyjne chwile.

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Podświetlenie kościoła w Papowie Toruńskim
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń