Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 

INTEGRACJA DZIECI NA TERENIE GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO ,,DZIKOWSCY''


Z uwagi na wielką sympatię między przedszkolakami z Turzna i dziećmi z Gostkowa. Grupy postanowiły spotkać się ponownie. Miejscem spotkania był ośrodek agroturystyczny ,,Dzikowscy''. Na terenie gospodarstwa czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Na rozpoczęcie dnia pełnego przygód przedszkolaki wybrały sie na wycieczkę bryczką. Po powrocie właścicielka zagrody oprowadziła dzieci po gospodarstwie. Pokazała dzieciom zwierzęta mieszkające na terenie ośrodka agroturystycznego, a następnie pozwoliła nakarmić kozy i prosiaczki. Kolejną atrakcją był przejazd na kucyku i osiołku. Wszystkie dzieci okazały sie bardzo odważne i z uśmiechem na twarzy przejechały na kucu. Gdy przedszkolaki były zmęczone usiedliśmy do ogniska w celu upieczenia pysznych kiełbasek. W momencie, gdy brzuchy były pełne, dzieci rozpoczęły wesołe zabawy na placu zabaw, a tam...kręciły się na karuzeli, bujały na bujaczce, zjeżdżały na zjeżdżalni, wspinały się po drabince. Na zakończenie dzieci miały zmierzyć się z kucem, a konkurencją było przeciąganie liny z kucykiem. Zawody zakończyły się remisem. Pierwsza rundę wygrały przedszkolaki, a drugą kucyk. Dzień upłynął szybko i radośnie. Dzieciom nie znikał uśmiech z twarzy. Pewnie do tej pory opowiadają rodzicom jak fajnie było w gospodarstwie agroturystycznym ,,Dzikowscy''. Polecamy wszystkim podobną wycieczkę:) 

autor: Małgorzata Michalska, Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

IV PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLAKA


  W czerwcu dostaliśmy zaproszenie na IV Przegląd Piosenki Przedszkolaka. Z miłą chęcią przyjęliśmy zaproszenie. Wszystkie występy były piękne. Dzieci z Gostkowa zaśpiewały piosenki pt. ,,Jesteśmy jagódki'' oraz ,,Jestem sobie przedszkolaczek'' przy użyciu instrumentów. Dzieci były ładnie przebrane oraz jak zawsze uśmiechnięte. Przedszkolaki z dumą odbierały nagrody. Dostały dyplom oraz statuetkę. Szczęśliwe wróciły do przedszkola, a gdy nadszedł czas odbioru opowiadały przybyłym o swoim wyjątkowym dniu.

autor: Małgorzata Michalska

 

KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ...MOŻE STRAŻAKIEM


Realizując tematykę ,,Kim będę gdy dorosnę'' zaprosiliśmy do przedszkola strażaka. Zajęcia były bardzo ciekawe oraz pouczające. Dzieci chętnie słuchały tego co mówił o swej pracy strażak. Gdy przybliżył im swój zawód zaprosił dzieci do wozu strażackiego. Każde dziecko mogło usiąść za kierownicą ogromnego wozu strażackiego. Następnie pokazywał przeróżne atrybuty swego zawodu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedmioty. Jednak najbardziej podobało się przedszkolakom lanie wody z węża strażackiego. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas panom strażakom i do zobaczenia za rok:)

autor: Małgorzata Michalska

 

KIM BĘDĘ GDY DOROSNĘ...?
MOŻE FRYZJERKĄ:)


W czerwcu poruszaliśmy tematykę: ,,Kim będę, gdy dorosnę?''. Jeden z rodziców zaprosił do naszego przedszkola fryzjerkę. Pani Gosia przybyła w nasze skromne progi i pokazała dzieciom na czym polega zawód fryzjera. Zgodziła się również uczesać wszystkie dzieci. Czesząc opowiadała jakich narzędzi używa, aby wykonać piękną fryzurę. Dzieci dumnie siedziały na fotelu i czekały na fryzurę.  Bardzo się sobie podobały. Nie mogły oczu oderwać. Wciąż przeglądały się w lustrze czy kolorowy spray jeszcze trzyma, czy może już sie zmył. Bardzo dziękujemy pani Gosi, że nas tak pięknie uczesała, że ten jeden dzień mogliśmy wyglądać inaczej niż zawsze. Mieć inny kolor włosów niż zwykle. W podziękowaniu przygotowaliśmy dla pani Gosi laurkę. Myślę, że ten dzień był przede wszystkim miły dla nas, ale pani fryzjerka też była bardzo zadowolona.

autor: Małgorzata Michalska

 

DZIECI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA


Na początku czerwca zorganizowaliśmy w przedszkolu w Gostkowie bal. Tak naprawdę można powiedzieć, że to jest nasza tradycja. Co roku organizuję bal o podobnym charakterze, żeby zwrócić uwagę dzieci na odmienność kulturową i etniczną. Myślę, że podobne uroczystości pomagają już małemu dziecku zrozumieć i uszanować ludzką odmienność. Tego dnia przebrani za mieszkańców całego świata bierzemy udział w zabawach integracyjnych, które mają za zadanie bliższe poznanie się. Gdy jesteśmy zintegrowani podejmujemy konkursy, tańce i wspólne zabawy. W tym roku zaprosiliśmy na nasz bal specjalnego gościa -Justynę Michalską, który opowiedział dzieciom kilka słów o ludziach z różnych stron światach, ich zwyczajach, życiu. Po części dydaktycznej pani Justyna dołączyła do wspaniałej zabawy. Dzieci uwielbiają podobne imprezy. Mogą się przebrać, bawić, tańczyć, brać udział w konkursach, a do tego wiele się uczą o szacunku, tolerancji oraz odmienności.

autor: Małgorzata Michalska

 

WITAMY NAJKOCHAŃSZYCH GOŚCI NA ŚWIECIE -
MAMĘ I TATĘ


Dnia 29 maja zaprosiliśmy na przedszkolne występy naszych kochanych rodziców. Od samego rana czekaliśmy na gości. Odpowiednio wcześnie ćwiczyliśmy wierszyki oraz piosenki, aby mamie i tacie uśmiech nie schodził z twarzy. W programie artystycznym nie zabrakło śpiewów, recytacji, były także tańce oraz wspólne zabawy z mamą i tatą. Po części artystycznej rodzice otrzymali od swych pociech własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie na gości czekał słodki poczęstunek. Dzień minął w miłej i wesołej atmosferze.

 

autor: Małgorzata Michalska

 

WSZYSTKIM DZIECIOM ŚPIEWAMY STO LAT - DZIEŃ DZIECKA W TURZNIE


1 czerwca przedszkolaki z Turzna zaprosiły do swojego królestwa dzieci z Gostkowa. Był to dzień pełen wrażeń dla wszystkich pociech, gdyż to był ich dzień - Dzień Dziecka. Zaczynając spotkanie poprowadziliśmy zabawy integracyjne w sali przedszkolnej w Turznie, mające na celu wzmocnić więzi między grupami. Po skończonych zabawach udaliśmy się do Pałacu Romantycznego, w pobliżu którego zorganizowaliśmy sobie piknik. Gdy brzuchy były pełne rozpoczęliśmy zabawy na terenie Parku Romantycznego. Odbyły się gry i konkursy sportowe oraz wiele innych atrakcji. W momencie, gdy dzieci poczuły zmęczenie, czekała na nie niespodzianka zorganizowana przez pracowników Pałacu Romantycznego, a mianowicie pyszne lody. Dzieci były zachwycone całym dniem, w którym  nie brakowało niespodzianek, a na buzi każdego przedszkolaka namalowany był uśmiech:-)

autor: Małgorzata Michalska, Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

MATEMATYKA SENSORYCZNA


Od listopada realizujemy w naszym przedszkolu moduł ,,Matematyka sensoryczna'' z Klucza do uczenia się. W ramach programu uczymy się nazywania oraz operowania normami sensorycznymi takimi jak kolor, wielkość i kształt. Dzieci biorą udział w ciekawych sesjach, dzięki którym rozpoznają i nazywają figury geometryczne. Porównują wielkości przedmiotów. Ustawiają szeregi malejące oraz rosnące. Opowiadają historyjki obrazkowe wykorzystując poznane normy sensoryczne. Każdemu tematowi towarzyszy bajka, opowiadanie wprowadzające do sesji. Dzięki temu niekonwencjonalnemu sposobowi wprowadzenia norm sensorycznych dzieci chętniej uczą się niezbędnych rzeczy.

autor: Małgorzata Michalska

 

DBAMY O ŚRODOWISKO


Jedną z kwestii poruszanych w naszym przedszkolu jest ekologia. Cały tydzień poświęcony był tematowi : Co zrobić , aby powietrze, las, woda były mniej zanieczyszczone? Dzieci kilka dni próbowały znaleźć  odpowiedź na nurtujące nas pytania. Zaprosiliśmy do przedszkola eksperta w tej dziedzinie, który nam wszystko wyjaśnił. Pani Justyna wprowadziła nas w tematykę segregacji śmieci i wyjaśniła dlaczego jest to tak ważne dla środowiska. Chcąc przybliżyć nam zjawisko segregacji i recyclingu przeczytała nam ciekawą książkę. Kończąc tematykę związaną z ochroną przyrody postanowiliśmy nabytą teorię wprowadzić w życie, w związku z czym wyruszyliśmy w teren, w celu zbierania i segregacji śmieci napotkanych na ulicach Gostkowa. Teraz juz wiemy dlaczego tak ważne jest zachowywanie czystości i dajemy przykład starszym, którzy tak często o tym zapominają.

autor: Małgorzata Michalska

 

" Eko-pingwiny"- przedstawienie teatralne

W dniu 21.05.2015 dzieci z przedszkola w Łysomicach, Lukowa, Turzna oraz Gostkowa pojechały do Torunia, gdzie obejrzały sztukę pt. “Eko-pingwiny” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru In-Art. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zabawne sceny z udziałem Pingwinów i Króla Juliana oraz podziwiały niepowtarzalną scenografię.

Podczas przedstawienia bohaterowie  musieli przeciwstawić się pirani-Frani, ośmiornicy oraz złym robotom. Przedszkolacy z zainteresowaniem śledziły toczącą się na scenie walkę dobra ze złem. Na szczęście rezolutne pingwiny wygrały walkę, chroniąc ziemię przed katastrofą ekologiczną.

Dzięki przedstawionej historii uczestnicy spektaklu wiedzą, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za planetę na której żyje.

autor: Justyna Wojnowska-Wachowiak

 

PRZEDSZKOLAKI Z GOSTOWA
NA DNIU ZIEMI


Pewnego majowego dnia wybraliśmy się do Papowa Toruńskiego na Dzień Ziemi. Dzieci świetnie się bawiły, za sprawą wielu atrakcji jakie na nie czekały. Zabawa rozpoczęła się wspólnym występem wszystkich zgromadzonych dzieci. Następie przedszkolaki posadziły roślinki. Po wykonanej pracy czekały niespodzianki tj. dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn. Chwile umilały przedszkolakom dwie panie, które zajmowały sie animacją. Animatorki zorganizowały zajęcia taneczne, liczne konkursy, balony w wymyślonym przez dziecko kształcie oraz olbrzymie bańki mydlane. Dzieci były zachwycone całą imprezą. Zabawa była bardzo udana, tak więc czekamy na następną;-)

autor: Małgorzata Michalska

 

WSPÓLNE CZAROWANIE:
 CZARY - MARY, ABRAKADABRA, BĘC


Pewnego dnia wybraliśmy się do Zakrzewka na przedstawienie. Był to wspaniały pokaz magii. Pan czarował, co więcej dzieci czarowały. Przedszkolaki były zachwycone, gdyż jak wiemy dzieci uwielbiają czarować. Zaraz po powrocie do przedszkola wykonaliśmy różdżki zgodnie z instrukcją magika. Dzieci zabrały czarodziejskie moce do domu, a tam co sie dzieje wiedzą tylko dzieci i rodzice...:)

autor: Małgorzata Michalska

 

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Orlik w Gostkowie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń