Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


ROZPOCZĘCIE ROKU W SZKOLE PODSTAWOWEJ
IM. LEONA FILCKA W ŚWIERCZYNKACH

1 września 2014 roku Mszą Św. W kościele w Świerczynkach zainaugurowano nowy rok szkolny 2014/2015. Dla świerczyńskiej placówki, dla dzieci uczęszczających do niej, dla rodziców, dla nauczycieli i pracowników była to inauguracja szczególna, bowiem powiązana była z otwarciem szkoły po rozbudowie i termomodernizacji. W obecności znakomitych Gości, wśród których byli przedstawiciele sejmu, senatu, władz wojewódzkich i samorządowych, wykonawców inwestycji, a przede wszystkim członków Rodziny Patrona Leona Filcka, symbolicznym przecięciem wstęgi dokonano oficjalnego otwarcia obiektu.

            Szczególnym akcentem było spotkanie z przedstawicielami Rodziny Patrona Leona Filcka. Pani Gabriela Filcek – Synowa Patrona nie kryjąc wzruszenia i ogromnej radości
w ciepłych słowach zwróciła się do dzieci i nauczycieli życząc im wszystkim wielu sukcesów
w tak pięknej szkole, zapewniając, że Patron byłby dumny z takiego obiektu.

            Dyrektor Szkoły p. Dorota Suchecka w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła podziękowania wszystkim, których decyzje i praca złożyły się na to, że w Świerczynkach powstała bardzo piękna i nowocześnie wyposażona placówka.

            Inwestycja sfinansowana została ze środków Unii Europejskiej i Gminy Łysomice.

Opracowała: E. B.


FASCYNUJĄCY ŚWIAT ŻYWYCH ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH

29 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Świerczynkach mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody. Na wystawie zaprezentowano zwierzęta małe i duże, szare i kolorowe, piękne i budzące skrajne emocje. W terrariach znajdowały się gady (kameleony, gekony), owady (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany) i pajęczaki (pająki, skorpiony). Hodowcy tych zwierząt przeprowadzili w grupach zajęcia dla uczniów pokazując namiastkę świata na czterech, sześciu, ośmiu i kilkuset nogach. Opowiedzieli o najdziwniejszych cechach charakterystycznych zwierząt, podali też ciekawostki naukowe. Uczniowie mogli obejrzeć zwierzęta z bliska, a niektóre z nich dotknąć przezwyciężając lęk. Wystawa wywoła wiele emocji, dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały pytania. Niektóre zadziwiały wiedzą przyrodniczą, która poprzez te zajęcia została jeszcze poszerzona. Chętnie brały też udział w konkursach. Wielu uczniów skorzystało z możliwości zakupu patyczaka czy straszyka, by sprawdzić się jako hodowca zwierząt egzotycznych.


Mistrzostwo gminy w biegach przełajowych dla ucznia ze Świerczynek

18 września 2014 r. w Turznie odbyły się gminne przełaje. Paweł Kosin, uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej w Świerczynkach   wywalczył I miejsce i awansował na zawody powiatowe w Józefowie. Amelia Kruszyńska ze Świerczynek zajęła V miejsce i również awansowała na zawody powiatowe. Serdecznie Gratulujemy!!!

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Pierwsza taka uroczystość w naszej gminie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń