Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Jesteś tutaj: 

ZINTEGROWANE INWESTYCJE TERYTORIALNE BYDGOSKO – TORUŃSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO – SAMORZĄDOWCY PODPISALI ANEKS DO POROZUMIENIA

Dnia 29 czerwca 2015 roku w pałacu w Ostromecku, gm. Dąbrowa Chełmińska, podpisano aneks do porozumienia zawartego dnia 08 kwietnia 2014 roku w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz porozumienie w sprawie powierzenia prezydentowi Rafałowi Bruskiemu zadań Instytucji Pośredniczącej. Udział w podpisaniu wzięli prezydenci Bydgoszczy i Torunia oraz samorządowcy z miast, gmin i powiatów wchodzących w skład Bydgosko – Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego (BTOF). Podpisane dokumenty usankcjonowały również miejsce siedziby Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, tj.  Urząd Miasta Bydgoszcz.  

Warto wiedzieć:

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to nowe narzędzie, które poprzez współpracę  gmin z władzami województwa pozwoli na realizację inwestycji o znaczeniu regionalnym przy wsparciu finansowym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. Porozumienie podpisali prezydenci Bydgoszczy i Torunia oraz samorządowcy reprezentujący gminy tworzące ZIT wojewódzki. Dzięki ZIT do regionu trafi blisko 167 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego i 133 mln z POIiŚ, co daje łączną kwotę 300 mln euro.

(Urząd Miasta Bydgoszcz, 29.06.2015)

Zachęcamy do odwiedzania oficjalnej strony Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych  BTOF

http://zit.btof.pl/

autor: E.Jarosz, data: 2015-07-01

< wstecz

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Orlik w Gostkowie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń