Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Jesteś tutaj: 

ZINTEGROWANE INWESTYCJE TERYTORIALNE BYDGOSKO – TORUŃSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO

Newsletter IV 2015


ZINTEGROWANE INWESTYCJE TERYTORIALNE BYDGOSKO – TORUŃSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO – SAMORZĄDOWCY PODPISALI ANEKS DO POROZUMIENIA

Dnia 29 czerwca 2015 roku w pałacu w Ostromecku, gm. Dąbrowa Chełmińska, podpisano aneks do porozumienia zawartego dnia 08 kwietnia 2014 roku w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz porozumienie w sprawie powierzenia prezydentowi Rafałowi Bruskiemu zadań Instytucji Pośredniczącej. Udział w podpisaniu wzięli prezydenci Bydgoszczy i Torunia oraz samorządowcy z miast, gmin i powiatów wchodzących w skład Bydgosko – Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego (BTOF). Podpisane dokumenty usankcjonowały również miejsce siedziby Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, tj.  Urząd Miasta Bydgoszcz.  

Warto wiedzieć:

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to nowe narzędzie, które poprzez współpracę  gmin z władzami województwa pozwoli na realizację inwestycji o znaczeniu regionalnym przy wsparciu finansowym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. Porozumienie podpisali prezydenci Bydgoszczy i Torunia oraz samorządowcy reprezentujący gminy tworzące ZIT wojewódzki. Dzięki ZIT do regionu trafi blisko 167 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego i 133 mln z POIiŚ, co daje łączną kwotę 300 mln euro.

(Urząd Miasta Bydgoszcz, 29.06.2015)

Zachęcamy do odwiedzania oficjalnej strony Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych  BTOF

http://zit.btof.pl/

autor: E.Jarosz, data: 2015-07-01

Spotkanie informacyjno – szkoleniowe z dnia 20 maja br. ws. ZIT

Urząd Miasta Bydgoszczy przygotował cykl szkoleń dla przedstawicieli samorządów należących do Związku  ZIT. W dniu 20 maja 2015 r. odbyło się spotkanie informacyjno – szkoleniowe w Urzędzie Gminy Łysomice prowadzone przez Przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszczy. Spotkanie było poświęcone tematyce Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Bydgosko – Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Miało ono na celu zapoznanie zaproszonych gości z podstawowymi pojęciami związanymi z wdrażaniem tego instrumentu.

Zachęcam do odwiedzania oficjalnej strony ZIT BTOF - www.zit.btof.pl

następna strona »

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Otwarcie przedszkola w Papowie Toruńskim
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń