Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


Apator w nowym zakładzie w Ostaszewie

Wójt Gminy Łysomice Piotr Kowal oraz Przewodniczący Rady Gminy Łysomice Roman Wojda i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski wzięli 6 września 2012 r. udział w uroczystości otwarcia Centrum Produkcyjno-Rozwojowego Apator SA w Specjalnej Pomorskiej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie .

 Firma przeniosła działalność z dotychczasowej siedziby przy ulicy Żółkiewskiego w Toruniu.

 W Ostaszewie powstał nowoczesny zakład produkcyjny, w którym usprawniono procesy technologiczne, uruchomiono m.in. zautomatyzowaną linię montażu i legalizacji liczników. Zastosowano też rozwiązania prośrodowiskowe: energooszczędny system oświetlenia, sterowania żaluzjami, ogrzewania i klimatyzacji z odzyskiem ciepła, a także system odzyskiwania wody deszczowej.

Apator SA to krajowy lider w produkcji aparatury łącznikowej i licznikowej. Jest wiodącą spółką w Grupie Apator, którą tworzy dziś 14 przedsiębiorstw powiązanych kapitałowo, mających siedziby na terenie kraju i poza granicami. Obecnie spółka zatrudnia ok. 480 pracowników i planuje zwiększyć zatrudnienie do 600 osób.

 Firma Apator SA dołączyła do już ulokowanych inwestorów w Pomorskiej  Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie. Jako pierwsza wyłącznie z kapitałem polskim.

Dynamiczny rozwój firmy, która sukcesywnie poszerza skalę i zasięg działania, stał się impulsem do zmiany lokalizacji zakładu produkcyjnego Apator S.A. Na terenie PSSE w Ostaszewie wybudowano nowoczesny obiekt o powierzchni około 16.000 m2,.W maju 2012 r. Apator S.A. przeniósł z Torunia do Ostaszewa część działalności. Całość ruszyła na początku czerwca.

W nowoczesnych halach produkcyjnych powstały innowacyjne systemy pomiarowe, inteligentne liczniki energii elektrycznej oraz wysokiej klasy aparatura łączeniowa. W nowej fabryce zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań w zakresie technologii i automatyzacji produkcji, przepływu i magazynowania materiałów, zarządzania całością procesu produkcyjnego.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ,iż rozwój inwestycji w naszej gminie trwa, mimo udzielającej się innym przedsiębiorstwom ogólnopolskiej tendencji obniżenia inwestycji.

Na ręce Prezesa p. Janusza Niedźwieckiego włodarze naszej Gminy złożyli List Gratulacyjny wraz z symbolicznym bukietem róż.

Jeszcze raz życzymy sukcesów ekonomicznych  dla całego Apatora i wszystkich jego pracowników.

Uroczyste otwarcie nowego zakładu przez :

Prezesa Apator SA p.Janusza Niedźwiedzkiego, Prezes PSSE w Sopocie p.Teresę Kamińską, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego p.Piotra Całbeckiego, Wójta Gminy Łysomice p.Piotra Kowala, Przewodnicącego Rady Miasta Torunia p.Mariana Frąckiewicza.

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
ZINTEGROWANE INWESTYCJE TERYTORIALNE
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń