Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Jesteś tutaj: 

Place zabaw na terenie Gminy Łysomice

Na terenie Gminy Łysomice funkcjonuje obecnie (2012 r.) 16 placów zabaw, w tym 4 na terenie szkół. Pierwszy nowoczesny plac zabaw został pobudowany w Lulkowie w 2006 r. poprzez realizację Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich” 2004-2006, w ramach działania 2.3 Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego, projekt pt. „Centrum Kulturalne w Lulkowie”. W ramach tego samego programu został pobudowany w 2010 r. plac zabaw w Zakrzewku. Natomiast plac zabaw w Łysomicach został pobudowany z dotacji uzyskanej za zajęcie kwalifikowalnego miejsca w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski (2008 r.). Place zabaw pobudowane w Kamionkach Dużych (2010 r.), Tylicach, Turznie i Kamionkach Małych (2011 r.) powstały w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów. Pozostałe place zabaw w Gostkowie, Koniczynce, Ostaszewie, Papowie Toruńskim, Wytrębowicach (rok budowy 2008) i w Lipniczkach (2010) zostały pobudowane w 100 % z funduszu budżetu gminy. Trzeba zaznaczyć, że Gmina Łysomice ponosiła również koszty finansowe przy budowie placów zabaw w ramach realizacji projektów unijnych.

Głównym wykonawcą 15 placów zabaw na naszym terenie była „Magiczna Tęcza” z Papowa Toruńskiego, natomiast plac zabaw w Lulkowie został pobudowany przez Firmę „NOVUM” z Ostrowitego.

Wszystkie urządzenia placów zabaw posiadają atesty i certyfikaty.

Co roku (marzec, kwiecień, maj) jest przeprowadzany główny przegląd wszystkich placów zabaw, wymiana piasku w piaskownicach oraz konserwacja i bieżące naprawy uszkodzonych elementów. Poza tym są usuwane na bieżąco wszystkie uszkodzenia urządzeń, które zostały zgłoszone do Urzędu Gminy Łysomice. Odpowiedzialnym za funkcjonowanie placów zabaw jest Marek Komuda.

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Przebudowa ulicy Leśnej w Papowie Toruńskim – Osieki
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń