Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

 

Wycieczka do Łodzi
 
Wyjazd odbył 28.10.2009 r. Wybraliśmy się wraz z uczniami ze szkoły w Ostaszewie. Na miejsce dotarliśmy o godz.10 i zaczęliśmy zwiedzać Muzeum Bajki Se-ma-fora. Obejrzeliśmy wiele eksponatów związanych z filmami animowanymi, np. Misia Uszatka. Okazało się, że postacie są mniejsze niż na ekranie telewizora. Poznaliśmy także różne techniki animacji. Wyświetlono nam również dwie bajki: „Piotruś i wilk” oraz „Kwiat paproci”.
         Po projekcji pojechaliśmy do Manufaktury czyli ogromnego centrum handlowo-kulturalnego. Znajdowała się tam wystawa „ Skarby starożytnego Egiptu ”, która umożliwiła
zobaczenie kopii najsłynniejszych eksponatów z czasów starożytnych, takich jak złota maska Tutenchamona czy arcydzieło sztuki światowej - popiersie Neferetiti. Całość wystawy tworzyło ponad 200 eksponatów. Przerażające było wejście do ciemnego grobowca, w którym znajdowały się szkielety śmiałków, zakłócających wieczny spokój mumii faraona.
          Braliśmy także udział w różnych doświadczeniach fizycznych. Okazało się, że nasze oczy to narząd, który można łatwo oszukać. Po tej doskonałej zabawie poszliśmy coś zjeść i kupić pamiątki. W doskonałych humorach wróciliśmy do domu. 

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Pierwsza taka uroczystość w naszej gminie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń