Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

 

 "W PRZYJAŹNI Z PRZYRODĄ"    

       Dnia 19 września 2009 roku, realizując zadania programu „ W przyjaźni z przyrodą”, uczniowie klasy trzeciej wybrali się na wycieczkę rowerową ścieżką dydaktyczną „Powrót do pierwotnego lasu”. Jest to jedna z kilku ścieżek zaproponowanych przez Szkołę Leśną na Barbarce.
         Na miejsce zbiórki wybraliśmy leśniczówkę w Piwnicach. I z tego punktu rozpoczęliśmy naszą rowerowa przygodę. Uzbrojeni w mapy, wyruszyliśmy na poszukiwanie miejsc wskazanych jako te, które miały dostarczyć nam wielu nowych i ciekawych  wiadomości np. zabytkowy dworek myśliwski, jak i dęby znacznych rozmiarów, pamiętające czasy Rzeczpospolitej przed rozbiorami, powalone martwe drzewa, malowniczy krajobraz, jaki tworzy Struga Łysomicka. A wszystko to znaleźć można na terenie rezerwatu „Las Piwnicki’. Pierwszy postój mieliśmy przy Szkole Leśnej na Barbarce. Następnie udaliśmy się w stronę leśnictwa Olek, gdzie mogliśmy obejrzeć głaz narzutowy /pomnik przyrody nieożywionej/ i okazały dąb /pomnik przyrody/, który rośnie w sąsiedztwie zabudowań leśnictwa. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Pomnik Harcerzy, który upamiętnia tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej. Zapaliliśmy znicz i minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy tu zginęli. Zatrzymaliśmy się jeszcze przy skarpie, aby spojrzeć na wijącą się w tym miejscu Strugę Łysomicką. Ostatnim etapem naszej wycieczki był powrót do „pierwotnego lasu”- miejsca, z którego wyruszyliśmy.
          Trasa wycieczki to ok.10km; /należy dodać kilometry, które pokonaliśmy docierając do miejsca zbiórki i drogę powrotną /.
          Ładna pogoda, a może przede wszystkim to, że wiernie towarzyszyli nam rodzice, sprawiło, że wycieczka była udana i już planujemy następną.     
 
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
25 lat Samorządu Gminy Łysomice
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń