Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Konkurs „Polska – moja Ojczyzna”

            8 listopada 2008 r. , w sobotę w Zamku Bierzgłowskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Polska – moja Ojczyzna”. Ogółem wpłynęło 115 prac, z naszej szkoły było ich 16, z tego 4 prace zostały nagrodzone. Mikołaj Umiński z kl. II uzyskał wyróżnienie, a Paulina Dulska z kl. III zdobyła III miejsce. Oboje oceniani byli w grupie dzieci 7-9 letnich. W grupie 10 – 12 latków Natalia Dulska zdobyła II miejsce, a Natalia Kocińska III miejsce – obie laureatki są z klasy VI. Gratulujemy tym bardziej, że wpłynęła taka duża ilość prac z obszaru całego powiatu.

            Tego dnia po południu odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”, w której również brały udział nasze dzieci. W tym roku występowały w kategorii klas I –III. Dziewczynki: Natalia Czyż i Klaudia Streich  z kl. III oraz Julita Rumocka i Oliwia Wieczyńska z kl. II przygotowały krakowiaka i wyśpiewały wyróżnienie.

            Cieszymy się z udziału naszych dzieci w konkursach wykraczających poza naszą gminę, jest to doskonała okazja do konfrontacji i do przeżycia czegoś niezwykłego.

            Dziękujemy organizatorom za wspaniale przygotowane konkursy, było nam bardzo miło gościć w prastarych krzyżackich murach.

 

 

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Pierwsza taka uroczystość w naszej gminie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń