Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

 

Taniec – sprawa poważna
W miniony wtorek, 7.10. 2008 r. zainaugurowano w naszej szkole kolejny cykl audycji muzycznych przeprowadzonych przez artystów z Filharmonii Bydgoskiej. Było to spotkanie inne niż dotychczas, bowiem głównym tematem był taniec. Okazało się także, że nasze ciała to świetne instrumenty perkusyjne. Młodzi artyści zaprezentowali nam swoje niezwykłe umiejętności baletowe. Dowiedzieliśmy się też, że każdy taniec powinien mieć podstawy baletu, które gwarantują, że ciało i ruchy tancerza są pełne gracji, delikatności i perfekcji. Ale wszystko, co piękne ma swą cenę – dowiedzieliśmy się także, że przepiękne występy baletowe na scenie poprzedzone są wieloletnią pracą, wielogodzinnymi ćwiczeniami, wyrzeczeniami i cierpieniem. Ale – jak to można było zaobserwować, nasi goście to profesjonaliści w swojej dziedzinie i to, co nam zaprezentowali sprawiało im radość. Świadczył o tym uśmiech na ich twarzach i łatwość, z którą wykonywali różne tańce i figury baletowe. Do zobaczenia podczas kolejnych audycji!

 

Audycja muzyczna – spotkanie drugie
                25 listopada 2008 roku w naszej szkole ponownie gościliśmy muzyków z Filharmonii Bydgoskiej. Tematem tego spotkania były instrumenty perkusyjne. Dowiedzieliśmy się, jaki jest podział tych instrumentów, zobaczyliśmy również takie, które pochodzą z z różnych odległych zakątków świata. Dowiedzieliśmy się także, jak się na nich gra.
            Audycja przypomniała nam, że nasze ciała są świetnymi instrumentami perkusyjnymi – usłyszeliśmy nawet utwór specjalnie tak skomponowany , aby można było go zagrać na sobie. Wcale łatwy nie był!
            Wszyscy aktywnie uczestniczyli w tym spotkaniu, a na koniec chętne osoby dały koncert na instrumentach perkusyjnych ilustrując słynnego „kankana”. Radości było wiele.

 

 

KARNAWAŁOWE RYTMY
Audycja muzyczna 20.01.2009 r.
Podczas dzisiejszego spotkania z Gośćmi Filharmonii Pomorskiej udaliśmy się w daleką podróż. Jej celem było odwiedzenie różnych krajów i poznanie zwyczajów związanych z karnawałem.
W krajach europejskich – może ze względu na chłodną porę - roku bawimy się pięknie i wesoło, ale dość spokojnie. Natomiast karnawał w Rio de Janeiro to dopiero eksplozja barw, rytmów, temperamentów i żywiołowej muzyki. Mogliśmy tę muzykę wraz z Gośćmi współtworzyć i choć przez chwilę poczuć atmosferę najpiękniejszego i najsłynniejszego na świecie karnawału.

 

 

Wibrujące struny
            10 marca muzycy z Bydgoszczy przedstawili kolejną audycję muzyczną poświęconą instrumentom smyczkowym. Pierwszy raz zawitał do szkoły gitarzysta, który akompaniował do wspólnego śpiewu. Uczniowie zapoznali się z budową gitary i altówki i świetnie radzili sobie ze wskazywaniem różnic między tymi instrumentami. Chętni mogli przejść szybki kurs gry na gitarze.

 

    15 maja po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy artystów z filharmonii. Tym razem tematem spotkania były dęte instrumenty blaszane. Uczniowie poznali budowę puzonu i trąbki, wysłuchali utworów wykonywanych na tych instrumentach. Pomagali też w grze artystom oraz maszerowali w takt muzyki.
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Podpisanie umowy na Projekt Solarny
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń