Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Dożynki Gminne – 6.10.2008 r.

W piękną, upalną, wrześniową sobotę na placu w Ostaszewie odbyło się coroczne święto plonów – Dożynki. Dzień ten zgromadził tłumy mieszkańców naszej gminy. Gospodarze – Wójt p. Stanisław Kowal i przedstawiciele Rady Gminy powitali gości i w pięknych słowach złożyli wielkie podziękowania wszystkim rolnikom za ich całoroczny trud.

Szkoła nasza brała również udział w obchodach tego święta. Jak co roku zorganizowana była wystawa plonów z ogrodów naszych uczniów i nauczycieli, przetworów i prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. W części artystycznej dziewczęta i chłopiec z kl. III i IV wystąpili w dwóch tańcach. Całość ciekawej i sympatycznej prezentacji szkoły w Świerczynkach przygotowały panie:  Bogumiła Andrzejewska, Ewa Bielecka, Beata Jezierska-Milo i Izabela Skarbińska.

Uroczystości dożynkowe były bardzo miłe dla naszej szkoły jeszcze z innego powodu. Firmy SHARP i SUMIKA podarowały nam bardzo atrakcyjny sprzęt audiowizualny: telewizor, odtwarzacz DVD i radioodtwarzacz CD. Jesteśmy niezmiernie uradowani upominkami, przyczynią się one w dużej mierze do udoskonalenia procesu dydaktyczno-wychowawczego realizowanego w naszej szkole.

Firmom SHARP i SUMIKA dziękujemy raz jeszcze za piękne upominki.

 

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
ZINTEGROWANE INWESTYCJE TERYTORIALNE
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń