Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Warsztaty plastyczne w Skłudzewie

     W sobotę 24 listopada 2007 roku grupa uczniów naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych w ośrodku prowadzonym przez Fundację Piękniejszego Świata. Zajęcia odbywały się w ramach programu „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007 roku”. Gospodarze – p. Danuta Sowińska Warmbier i p. Leszek Warmbier w niekonwencjonalny sposób wprowadzali nasze dzieci w czarodziejski świat tworzenia.

Po zwiedzeniu wspaniałych i tajemniczych piwnic udano się do sal, gdzie po rozgrzaniu się herbatą i pokrzepieniu kanapkami przystąpiono do przygotowań. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał niezbędne instrukcje dotyczące malowania na tkaninie, a potem – wystarczyło dać upust swojej fantazji. Oj, było na co popatrzeć! Barwne plamy na tkaninie przyciągały oko, zwłaszcza wtedy, gdy gotowe suszyły się na dworze pośród szarości późnej jesieni.

Ale cóż, artysta nie tylko sztuką żyje, dlatego z radością przyjęto zaproszenie do pieczenia kiełbasek. Jednakże aura okazała się niesprzyjająca – zaczął padać deszcz, ale artysta zawsze poradzi sobie i kiełbasę upiecze nawet przy kominku – co też uczyniono. Po pokrzepieniu ciała można było pomyśleć o pokrzepieniu ducha oglądając obrazy i rzeźby w drewnie – efekt pleneru zorganizowanego niedawno. Pełne czarów spotkanie uwieńczone zostało przejściem do kaplicy, gdzie można było chwilę spocząć, wyciszyć się i podziękować Panu Bogu i Gospodarzom Fundacji za PIĘKNIEJSZY ŚWIAT.

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Anioły dla samorządowców
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń