Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść
 

 

Telewizja TVN 24 odwiedziła Ośrodek wczasowy w Kamionkach Małych nad Jeziorem Kamionkowskim 

        W dniu 16 czerwca 2007 roku tj.( sobota) ośrodek wypoczynkowy w Kamionkach Małych , Gmina Łysomice odwiedziła telewizja TVN 24 , w celu zrealizowania reportażu o najpiękniejszych ośrodkach wczasowych w województwie kujawsko – pomorskim.

          Na zaproszenie Wójta Gminy , telewizja TVN wybrała także nasz ośrodek , spośród kilkunastu min. w Chełmży , Okoninie itp.

         Pani redaktor Magda Dębczyńska przekazała na antenie telewizyjnej wszelkie informacje o walorach Jeziora Kamionkowskiego. Przeprowadziła wywiady z wypoczywającymi wczasowiczami , mieszkańcami , dzierżawcą ośrodka wypoczynkowego z panem Robertem Malczakiem , miejscowymi przedsiębiorcami , właścicielami bazy gastronomiczno-hotelowej.

         Urzekła ją gościnność oraz czystość wód( Jezioro Kamionkowskie posiada I klasę czystości wód o powierzchni 71,4 ha).

         Malowniczo położone Jezioro Kamionkowskie jest wykorzystywane na potrzeby rekreacji i wypoczynku weekendowego mieszkańców Gminy Łysomice , Torunia i Gmin ościennych.

        Szczególnie wielu wypoczywających to mieszkańcy Gminy Kowalewo , ponieważ jest to gmina sąsiadująca i nie posiadająca ośrodka wypoczynkowego.

        W związku z powyższym Wójt Gminy Łysomice mgr.inż. Jarosław Bukowski spotkał się z Burmistrzem Gminy Kowalewo Pom. Andrzejem Grabowskim w celu zapewnienia dobrego dojazdu dla mieszkańców Gminy Kowalewo Pom.

         Droga leśna , która leży na terenie obu gmin została naprawiona na terenie Gminy Kowalewo Pom. w jej granicach administracyjnych , natomiast od miejscowości Wielkie Rychnowo w kierunku Kamionki Małe – ośrodek wypoczynkowy drogę naprawiła Gmina Łysomice.

        Gmina Łysomice wyrównała i naprawiła także dukt leśny , aby zapewnić wszystkim , którzy chcą wypoczywać nad Jeziorem Kamionkowskim dogodny dojazd.

        Podpisano tez porozumienie z Komendą Miejską Policji w Toruniu dotyczące zapewnienia całodobowego bezpieczeństwa wypoczywającym wczasowiczom.

      Komendant Miejski Policji p. Janusz Brodziński zapewnił na sezon wypoczynkowy łodzie patrolowe , 5 policjantów oraz psa tropiącego , aby zapewnić na terenie ośrodka spokój i bezpieczeństwo.

       W tym miejscu , pragnę bardzo podziękować za bezpłatne udostępnienie postoju motorówkom policyjnym na terenie wypożyczalni łodzi i kajaków.

        Składam również podziękowanie p. Prezydentowi Michałowi Zaleskiemu za partycypację w kosztach budowy pięknego pomostu , z którego korzystają wszyscy wypoczywający.

        Ośrodek wczasowy posiada również pole namiotowe , kamping i duże parkingi.

        Atutem Jeziora Kamionkowskiego jest duże kąpielisko i lasy wokół których znajduje się wiele ścieżek spacerowych i rowerowych. Gmina zaoferowała również sprzedaż działek nad samym Jeziorem , działki te przeznaczone na zabudowę rekreacyjno-letniskowa i usługową .

        W imieniu pani redaktor Magdy Dębczyńskiej składam podziękowania panu Robertowi Malczakowi - dzierżawcy ośrodka , oraz panu Markowi Wykrotce za zapewnienie sprawnej realizacji programu.

       Za chwilę rozpoczyna się nowy sezon wypoczynkowy nad Jeziorem Kamionkowskim. Wszystkim mieszkańcom Gminy Łysomice , miasta Torunia oraz gmin sąsiadujących życzę miłego wypoczynku na plaży , gorącego słońca , dającej ochłody wody , smacznych dań oraz miłych wspomnień z wakacji w Ośrodku Wczasowym nad Jeziorem Kamionkowskim w Gminie Łysomice.

                                                       Wójt Gminy Łysomice
                                                
mgr. inż. Jarosław Bukowski

TVN – 24 W GMINIE ŁYSOMICE

autor: M.Komuda, data: 18.06.2007
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Konkurs plastyczny - 25 lat samorządu
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń