Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


 

KĄPIELISKO W KAMIONKACH MAŁYCH
 
Nowelizacja ustawy Prawo Wodne nałożyła na Rady Gmin obowiązek podjęcia uchwały w sprawie wykazu kąpielisk na podległym terenie.
            Zgodnie z wymogami znowelizowanych przepisów ustawy Prawo wodne, gminy prowadzą ewidencję kąpielisk. Na podstawie art. 9, ust. 1, pkt 5a wspomnianej ustawy przez kąpielisko rozumie się wyznaczony uchwałą rady gminy, wydzielony i oznakowany fragment wód powierzchniowych, wykorzystywany przez dużą liczbę osób kąpiących się, określony w uchwale rady gminy w sprawie wykazu kąpielisk, pod warunkiem, że w stosunku do tego kąpieliska nie wydano stałego zakazu kąpieli.
Na terenie Gminy Łysomice powyższe wymogi spełnia kąpielisko nad jeziorem Kamionkowskim w miejscowości Kamionki Małe. W skład kąpieliska wchodzi plaża o powierzchni 1,8614 ha wraz z pomostem drewnianym w kształcie litery „L” o długości 60 m i 30 m. Kąpielisko wyposażone jest w niezbędną infrastrukturę, dodatkowo odwiedzający mogą korzystać ze zjeżdżalni wodnej oraz wypożyczalni sprzętu pływającego (kajaki, łódki, rowery wodne).
Rada Gminy Łysomice Uchwałą Nr VIII/50/2011 z dnia 20.06.2011 r. w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Łysomice zatwierdziła kąpielisko nad Jeziorem Kamionkowskim w Kamionkach Małych w wykazie kąpielisk na terenie Gminy Łysomice w sezonie kąpieliskowym 2011. Jednocześnie ustalono sezon kąpieliskowy na terenie Gminy Łysomice w okresie od 22.06.2011 r. do 31.08.2011 r.
Nadzór nad kąpieliskiem sprawuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu, ul. Szosa Bydgoska 1, 87 – 100 Toruń, tel. kontaktowy (56) 622 22 47
            Dzierżawcą Kąpieliska w Kamionkach Małych jest FHU Artur Marzec, Wielkie Rychnowo 120, 87 – 410 Kowalewo Pomorskie, tel. kontaktowy: 505 737 159.
autor: T. Wasiak, data: 30.06.2011

Ośrodek wypoczynkowy w Kamionkach Małych

         Wśród wielu ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu toruńskiego, wyróżnia się położony w pięknej leśnej szacie ośrodek rekreacyjno – wypoczynkowy w Kamionkach Małych. Ośrodek ten ma w swoim kompleksie jezioro o powierzchni 71,4 ha, które posiada I klasę czystości wód. Jednocześnie nad jeziorem znajduje się ośrodek wypoczynkowy z bogatą bazą gastronomiczno – handlową, wygodny camping, pole namiotowe, domki letniskowe, hotel, duży parking oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.. Ponadto przez teren ośrodka przebiega szlak rowerowy oraz szlak pieszy.

Teren ośrodka to bardzo atrakcyjne miejsce do spędzenia wolnego czasu. Przede wszystkim rzesze lubiących odpoczywać nad wodą, przyciąga malowniczo położone jezioro Kamionkowskie. Jest to popularne miejsce wypoczynku dla mieszkańców gminy, Torunia i innych rejonów Polski. Przez cały okres swej działalności ośrodek jest cały czas modernizowany i unowocześniany. Przykładem tego był wykonany w 2004 roku remont pomostu na jeziorze, postawienie nowej zjeżdżalni, nawiezienie piasku na plażę, itp.

Wszystko to sprawia, że do ośrodka zaczynają przyjeżdżać na wypoczynek osoby z terenu całej Polski. Cisza, urok tego miejsca, oraz bogata baza usługowa sprzyja korzystaniu z tego miejsca.

 

Gmina Łysomice serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do Ośrodka Wypoczynkowego w Kamionkach Małych.

autor: M.Komuda
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Podświetlenie kościoła w Gostkowie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń