Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Jesteś tutaj: 

Reprezentacja juniorek w sporcie pożarniczym z Papowa Toruńskiego
w MSW 14 października 2015r.

Minister Teresa Piotrowska spotkała się z Reprezentantkami Polski Juniorek w Sporcie Pożarniczym. Drużyna podczas Mistrzostw Świata na Białorusi w 2015 r. oraz w Czechach 2014 r. zdobyła łącznie dwanaście medali, w tym 5 złotych. Nasze reprezentantki na co dzień służą w Ochotniczej Straży Pożarnej z Papowa Toruńskiego.

- Cieszę się, że możemy gościć tak młodych ludzi z tak wyjątkową pasją. To wyjątkowa dyscyplina sportowa, gdyż wiedza którą czerpiecie podczas ćwiczeń może przyczynić się także do uratowania komuś życia.  Bardzo dziękuję trenerom i kierownictwu Komendy Wojewódzkiej za tworzony klimat wokół tej dyscypliny. Dziękuję Wam za reprezentowanie Polski i wyniki, które uzyskujecie  - powiedziała podczas spotkania z zawodniczkami szefowa MSW

Drużyna została założona w 2013 roku. Aktualnie trenują w niej 23 zawodniczki, a sztab trenerski składa się z 4 osób. Treningi naszych reprezentantek podczas roku szkolnego odbywają się w soboty i niedziele. W czasie ferii i wakacji drużyna uczestniczy w zgrupowaniach szkoleniowo – treningowych. Trenerami dziewcząt są funkcjonariusze PSP, którzy swoje szkoleniowe obowiązki pełnią w czasie wolnym od służby. Zawody w sporcie pożarniczym składają się z czterech konkurencji – wspinania po drabinie, pożarniczego toru przeszkód, sztafety i ćwiczeń bojowych.


Spotkanie podsumowujące udział dziewcząt MDP
Papowo Toruńskie w zawodach

W Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Papowie Toruńskim dnia 12 października 2015r. o godzinie 16:30 rozpoczęło sie spotkanie podsumowujące udział dziewcząt z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w zawodach krajowych i zagranicznych w sporcie pożarniczym. Na spotkanie przybyli  Poseł na sejm Zbigniew Sosnowski, Wojewoda Kujawsko Pomorski Ewa Mes, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Tomasz Leszczyński, Prezes ZW OSP RP Województwa Kujawsko Pomorskiego dh Zdzisław Dąbrowski, Komendant Miejski PSP w Toruniu starszy brygadier Kazimierz Stafiej, Dyrektor biura ZW OSP w Toruniu dh Piotr Tomaszewski. Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Łysomice Piotr Kowal i Przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski, którzy otworzyli uroczystość i powitali gości. W spotkaniu uczestniczył proboszcz parafii ks dr. Jarosław Ciechanowski. Wszyscy uczestnicy życzyli zawodniczkom dalszych sukcesów i gratulowali zdobytego Wicemistrzostwa Świata w sporcie pożarniczym.

autor: H.Kosielski

W dniach 13-20 lipca 2014 r. w miejscowości Svitavy (Czechy) odbyły się V Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Sporcie Pożarniczym oraz III Mistrzostwa Świata Juniorów w Sporcie Pożarniczym. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 13 państw, w tym trzy drużyny z Polski.

W kategorii dziewcząt Polskę reprezentowała drużyna MDP z Papowa Toruńskiego – na co dzień uczennic toruńskich szkół.

W klasyfikacji generalnej nasze dziewczyny zajęły 2 miejsce zdobywając srebrne medale i tytuł Wicemistrzyń Świata. Uległy tylko drużynie gospodarzy, wyprzedzając bardzo silne reprezentacje Rosji i Białorusi.

Skład reprezentacji MDP Papowo Toruńskie na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Svitavy 2014:

1. NATALIA GUTMAŃSKA
- MISTRZYNI ŚWIATA – DRABINA HAKOWA
- MISTRZYNI ŚWIATA – POŻARNICZY TOR PRZESZKÓD – 100M
- MISTRZYNI ŚWIATA - SZTAFETA POŻARNICZA 4*100 M
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA – ĆWICZENIE BOJOWE
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA - KLASYFIKACJA GENERALNA
2. PATRYCJA JANKOWSKA -
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA - KLASYFIKACJA GENERALNA
3. ANNA WILCZEWSKA
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA - KLASYFIKACJA GENERALNA
4. LINDA WEISZEWSKI
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA – DRABINA HAKOWA
- MISTRZYNI ŚWIATA – POŻARNICZY TOR PRZESZKÓD – 100M
- MISTRZYNI ŚWIATA - SZTAFETA POŻARNICZA 4*100 M
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA - KLASYFIKACJA GENERALNA
5. ZUZANNA HULISZ
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA – POŻARNICZY TOR PRZESZKÓD – 100M
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA – ĆWICZENIE BOJOWE
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA - KLASYFIKACJA GENERALNA
6. JAGODA LACH
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA – ĆWICZENIE BOJOWE
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA - KLASYFIKACJA GENERALNA
7. MARTA LACH
- MISTRZYNI ŚWIATA - SZTAFETA POŻARNICZA 4*100 M
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA – ĆWICZENIE BOJOWE
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA - KLASYFIKACJA GENERALNA
8. DAGMARA ŁUKASZEWSKA
- MISTRZYNI ŚWIATA - SZTAFETA POŻARNICZA 4*100 M
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA – ĆWICZENIE BOJOWE
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA - KLASYFIKACJA GENERALNA
9. SANDRA CHYCZEWSKA
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA – ĆWICZENIE BOJOWE
- WICEMISTRZYNI ŚWIATA - KLASYFIKACJA GENERALNA
10. NATALIA KOSZYKOWSKA
11. OLIWIA PREDENKIEWICZ
12. KATARZYNA SOKOŁOWSKA
13. EMILIA JANKOWSKA
14. TRENERZY:
- PIOTR SOKOŁOWSKI
- WOJCIECH LACH
- MACIEJ WILCZEWSKI
- RADOSŁAW WARZYNIAK
15. KIEROWNIK DRUŻYNY - PIOTR PIETRZAK


Od dnia 30.06. 2014 do 3.07.2014 w Częstochowie odbywały się XXXI Mistrzostwa Polski w Sportach Pożarniczych , w których stratowała Nasza Dziewczęca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza . Był to sprawdzian dla Naszych dziewcząt  przed wyjazdem do Czech na Mistrzostwa Świata w Sportach Pożarniczych  . Nasze dziewczyny zajęły I miejsce co kosztowało je dużo wysiłku , poświęcenia a także i łez.


Dnia 7.06.2014 w miejscowości Turzno odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze .

W grupie A mężczyzn Nasza drużyna zajęła V miejsce , zaś w grupie C drużyna Naszych dziewcząt zajęła I miejsce.

Strażacy w Gminie

         19 maja 2007 r. w Gostkowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach uczestniczyło pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które zajęły następujące miejsca:

  • OSP Lulkowo - I miejsce
  • OSP Turzno - II miejsce
  • OSP Gostkowo - III miejsce
  • OSP Papowo Toruńskie - IV miejsce
  • OSP Kamionki Duże - V miejsce.

Zawody sędziowali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Torunia.

Dwie najlepsze drużyny z naszej gminy w dniu 16 czerwca 2007 uczestniczyły w V Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Chełmży.

Najlepsze III miejsce uzyskała OSP Lulkowo, która już kolejny raz potwierdziła, że jest jedną z najlepszych jednostek w Powiecie Toruńskim.

OSP Turzno zajęła XVI na siedemnaście drużyn seniorów.

autor: S.Rudnicki, data: 25.06.2007
        W dniu 16 czerwca 2007 roku w miejscowości Chełmża odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach uczestniczyli druhowie z ochotniczej Straży Pożarnych Lulkowa i Turzna. OSP Lulkowo zajęło III miejsce, natomiast OSP Turzno 15 miejsce.
autor: S.Rudnicki, data: 18.06.2007

STRAŻACY NA MEDAL - LULKOWO

        Ochotnicza Straż Pożarna to prawdziwy skarb, nawet w tych najmniejszych miejscowościach. Udowodnili po raz kolejny to lulkowscy strażacy, którzy uratowali mieszkankę tej wsi.

        Do całego zdarzenia doszło w sobotę (26.05.2007) około godziny 8:40. Wtedy to jeden z mieszkańców zauważył leżącą koło przystanku starszą kobietę. Natychmiast zareagowali mieszkańcy pobliskich domów. Jedni dzwonili po pogotowie, drudzy pojechali zaalarmować strażaków z miejscowej jednostki OSP. Ci ostatni szykowali się właśnie do wyjazdu, by podcinać zagrażające bezpieczeństwu gałęzie na cmentarzu.        - Podjechał do nas jeden pan i zapytał się czy mamy uprawnienia medyczne, bo zasłabła kobieta. Więc ruszyliśmy z naszym sprzętem medycznym na miejsce. Tam okazało się, że kobieta już nie oddycha,  nie ma też wyczuwalnego tętna. Sytuacja była krytyczna, więc rozpoczęliśmy sztuczne oddychanie i masaż serca - relacjonuje Henryk Fic naczelnik OSP Lulkowo (gm. Łysomice), który wspólnie ze strażakami Maciejem Sobeckim i Karolem Makowskim oraz kierowcą Markiem Dudkiewiczem ratowali kobietę.    
    
- Podtrzymywaliśmy ją przy życiu blisko 15 minut, aż przyjechało pogotowie z CHełmży. Musimy zaznaczyć, że karetka przyjechała błyskawicznie, za co należą się załodze podziękowania. Lekarz przyznał, że gdyby nie nasza pomoc, kobieta by umarła. Dziś już wiadomo, że ta pani wraca do zdrowia. To był nasz prawdziwy sprawdzian, na szczęście udany - mówi Henryk Fic.

autor: P.Marwitiz, data: 28.05.2007
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Przebudowa ulicy Leśnej w Papowie Toruńskim – Osieki
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń