Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść


Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

         Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w Ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego umożliwił budowę Szkoły Podstawowej wraz z łącznikiem w miejscowości Turzno, gmina Łysomice woj. kujawsko-pomorskie.
        
Potrzebę budowy nowej placówki oświatowej społeczeństwo gminy Łysomice sygnalizowało wielu lat. Dopiero dzięki dofinansowaniu z Funduszu Regionalnego w wysokości 1 026 040,83zł a także z środków z budżetu państwa i środków z gminy Łysomice zebrano potrzebną sumę na budowę szkoły wraz z łącznikiem w wysokości 5304604,15zł.
        
W 1999 roku gmina wykupiła 5 ha/> gruntów pod budowę szkoły. Projekt budowlany został opracowany w 2004 r., a rok później gmina Łysomice przystąpiła do  procedury  przetargowej, dotyczącej wyłonienia firmy budowlanej. W dniu 9 lipca 2005 roku  odbyło się uroczyste przekazanie placu pod budowę kompleksu.

Budowa kompleksu szkolnego w Turznie została podzielona na II etapy.

I etap – budowa szkoły podstawowej wraz z łącznikiem, którego realizacja trwała od II kwartału 2005 do III kwartału 2006.

II etap – budowa gimnazjum wraz z salą gimnastyczną – realizacja od II kwartału 2007 do III kwartału 2009 roku.

I etap budowy szkoły został zakończony zgodnie z planem i na początku września 2006 roku nastąpiło uroczyste przekazanie Kompleksu Szkolnego w Turznie dla uczniów i całej społeczności wiejskiej.
         
Powierzchnia użytkowa budynku to 3445,7 m²/>, na który składa się 15 sal o przeznaczeniu dydaktycznym (sale lekcyjne, sala komputerowa, pokój nauczycielski, świetlica, mała sala gimnastyczna do zajęć z gimnastyki korekcyjnej) oraz pomieszczenia wspólne dla całego Zespołu (kotłownia, szatnia, dla uczniów, kuchnia z jadalnią, biblioteka,  sala  audiowizualna, część administracyjna, itp.). 

Zrealizowane przedsięwzięcie było zgodne ze Strategią Rozwoju  Gminy Łysomice.

Dziś dzieci mają możliwość odbywać lekcje w pięknych, dużych, kolorowych i ciepłych klasach. Jest miejsce i warunki do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych.

Nowa szkoła jest dumą całej społeczności gminy.

drukujdrukuj

autor: A.Jankierska, data: 29.01.2007
Projekt szkoły
Plac pod budowę
Początki budowy
Prace zimą
Gotowa szkoła
Uroczyste otwarcie
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Orlik w Gostkowie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń