Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Szkoła w Świerczynkach zaczęła funkcjonować już w dwudziestoleciu międzywojennym. Jej pierwszym kierownikiem był Leon Filcek. Zorganizował tę placówkę od podstaw w 1923 r. i kierował nią do początków okupacji.

Po wojnie szkoła zaczęła funkcjonować w 1950 r. Przez wiele lat kierownikiem był p. Paweł Tyniecki. W 1965 r. został oddany do użytku nowy budynek.. Szkołą zarządzali także p. Maria Tyniecka i p. Andrzej Bąkalski. W roku 1987 kolejnym dyrektorem została p. Lidia Heydak-Puzinowska, która sprawowała tę funkcję przez 12 lat.

W 1995 r. szkołę rozbudowano. W dobudowanej części znalazły się sanitariaty, dwie sale lekcyjne, biblioteka z czytelnią i kotłownia olejowa.

Dnia 11 listopada 1995 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Leona Filcka, przedwojennego kierownika szkoły i zasłużonego działacza dla środowiska. Oprócz przedstawicieli samorządu i kuratorium przybyła także rodzina państwa Filcków.

/>

Syn patrona Antoni Filcek odsłonił tablicę pamiątkową na frontowej ścianie budynku szkoły.

       W 1999 r. na zasłużoną emeryturę odeszła p. Lidia Heydak-Puzinowska, a obowiązki dyrektora przejął p. Jacek Łozowski. W szkole urządzono pracownię komputerową. W starym budynku szkoły mieści się sala gimnastyczna z szatnią. Teren szkoły i duże boisko ogrodzono w 2001 r.

W 2004 r. dyrektorem została p. Dorota Suchecka, która obecnie kieruje szkołą.

W 2005 r. uroczyście obchodzono 10. rocznicę nadania szkole imienia Leona Filcka.

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Podpisanie umowy na Projekt Solarny
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń