Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Jesteś tutaj: 

SZLAKI TURYSTYCZNE

Jeśli nie stać Cię na drogie wczasy a masz trochę wolnego czasu i ochotę aby dowiedzieć się czegoś ciekawego wystarczy mieć rower lub wygodne buty. Przez naszą gminę przebiegają cztery szlaki turystyczne dwa piesze: zielony i niebieski i dwa rowerowe - żółte.

SZLAKI PIESZE
Pierwszy pieszy (zielony) szlak turystyczny prowadzi od Torunia (skrzyżowanie ul. Grudziądzkiej i Bażyńskich) i prowadzi przez rezerwat „Las Piwnicki” , Świerczynki, Leszcz do Zamku Bieżgłowskiego aby wrócić przez Olek i Barbarkę z powrotem do Torunia. Łącznie szlak ten liczy 38 km tak więc na wyprawę należy się dobrze przygotować. Kolejny niebieski pieszy szlak rozpoczyna się w Chełmży i kończy w Ciechocinie, liczy sobie 40 km. I przez naszą gminę przechodzi nad Jeziorem Kamionkowskim

SZLAKI ROWEROWE
Pierwszy ze szlaków rowerowych (żółty) rozpoczyna się przy forcie IV w Toruniu i prowadzi do Młyńca. Liczy sobie 35 km. Po drodze można zobaczyć gotycki kościół z XIV w. W Papowie, zabytkowy dwór w Lipniczkach, pochodzący z XIII kościół w Gostkowie, zespół pałacowo parkowy w Turznie oraz malownicze Jezioro Kamionkowskie.
Następny szlak rowerowy ma ponad 80 km rozpoczyna się Toruniu i biegnie przez Wąbrzeźno i Radzyń Chełmiński do Grudziądza. Przez naszą gminę przebiega w Różankowie, Piwnicach, Lulkowie, Wytrębowicach i Ostaszewie.

Mapa Gminy Łysomice
Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Remont świetlicy i budow amfiteatru w Wytrębowicach
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń