Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 10.02.2016
Imieniny: Jacentego, Elwiry, Jacka

Treść

Jesteś tutaj: 

Pierwsza taka uroczystość w naszej gminie

Rozbudowa Zespołu Szkół nr 1 w Łysomicach stała się faktem. W marcu 2015 roku rozpoczęły się prace związane z powstaniem nowego budynku i modernizacją bazy naszej szkoły. Poprawi to warunki, w jakich będzie uczyć się połowa wszystkich uczniów w gminie Łysomice. Powstający obiekt połączy istniejące dziś budynki szkoły w jednolity i nowoczesny gmach.

We wtorek 2 czerwca br. w obecności gospodarzy: Wójta Gminy Łysomice Piotra Kowala, Przewodniczącego Rady Gminy Roberta Kożuchowskiego, Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Hanny Rucińskiej, a także zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Ksiądz Kanonik Jan Pestka, Sołtys Łysomic Barbara Ordak, przedstawiciel wykonawcy obiektu – firmy TB Invest Tomasz Głowacki, Radni Gminy Łysomice, pracownicy Urzędu Gminy, przewodniczący Rady Rodziców Mirosław Gabryszak oraz nauczyciele i uczniowie, odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu.

Po oficjalnym powitaniu gości zgromadzonych w sali teatralnej, prowadzący uroczystość uczniowie przypomnieli krótko historię miejscowej szkoły,   a następnie zaprosili na część artystyczną.

O to, aby wszyscy obecni świetnie się bawili zadbały dziewczęta z zespołu The Dream, działającego w gimnazjum pod opieką pani Ewy Klaman. Zarówno prowadzący spotkanie, jak i występujący uczniowie podkreślili charakter uroczystości zakładając na głowy kaski budowlane i śpiewając specjalnie na tę okazję przygotowane utwory. W kabaretowej scence pt. Drzwi Emilia Jaroszewska i Weronika Lemańska pokazały, z jak trudnymi zadaniami będzie musiał zmagać się wykonawca obiektu. Kolejny zaprezentowany przez dziewczyny skecz Restauracja był niewątpliwie związany z nowoczesną stołówką szkolną, która znajdzie się w powstającym obiekcie.

Po gromkich brawach, którymi nagrodzono występującą młodzież, Wicedyrektor ZS nr 1 Jan Kalinowski odczytał treść aktu erekcyjnego, który został następnie podpisany przez gospodarzy i gości.

Kolejnym ważnym momentem uroczystości było przygotowanie przez Wójta Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy i Dyrektora Szkoły tuby czasu, swoistego przesłania dla potomnych. W zabezpieczonej tubie, wykonanej specjalnie na tę okazję ze stali   chromowo - niklowej, umieszczono: akt erekcyjny, egzemplarz Nowości - lokalnego dziennika, monety 1 zł i 1 gr – obowiązującą walutę, zwycięską pracę w konkursie Moja wymarzona szkoła, ostatni numer Wiadomości Łysomickich i gazetki uczniowskiej Express Szkolny oraz zdjęcie uczestników uroczystości. Następnie prowadzący oddali głos gospodarzom.

W swoich wystąpieniach zarówno Wójt, jak i Przewodniczący Rady Gminy podkreślali wielkość i ważność inwestycji, zwracając uwagę, że udało się ją rozpocząć dzięki porozumieniu, współpracy i zaangażowaniu wielu osób. Dyrektor Szkoły podziękowała władzom gminy za tworzenie przyjaznego klimatu wokół edukacji, za rozumienie potrzeb uczniów i za wspieranie podejmowanych przez szkołę działań, a przedstawicielom firmy TB Invest za pełną zrozumienia współpracę przy zapewnianiu uczniom bezpieczeństwa podczas prowadzonych prac budowlanych. Reprezentant wykonawcy obiektu zapewnił, że firma TB Invest zrobi wszystko, aby w sierpniu 2017 roku przekazać społeczności szkolnej nowoczesny, bezpieczny i dostosowany do jej potrzeb kompleks edukacyjny.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było poświęcenie przez Księdza Kanonika Jana Pestkę  powstającego budynku i wmurowanie przez gospodarzy uroczystości tuby czasu w ścianę budowanego obiektu.

Uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Łysomicach jako przyszli użytkownicy będą z nadzieją i radością obserwować postęp  prac, aby za dwa lata rozpocząć naukę w obiekcie szkolnym na miarę XXI wieku.                     

W akcie erekcyjny umieszczono przesłanie, którym stały się słowa Jana Pawła II: Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.

Władze Gminy Łysomice, podejmując decyzję o rozbudowie Zespołu Szkół nr 1, udowodniły, że sprawdzian ten chcą zdać na piątkę.

Edyta Wojdyga - Sadłowska

< wstecz

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Pierwsza taka uroczystość w naszej gminie
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń