Urząd Gminy Łysomice

Strona główna Struktura serwisu Wyślij wiadomość
Dziś jest: 23.02.2016
Imieniny: Izabeli, Damiana, Romany

Treść

Jesteś tutaj: 

Ferie zimowe 2016

          Powoli dobiega koniec ferii na terenie naszego kraju i ponownie rozpoczyna się czas nauki. W tym roku szkolnym, w województwie kujawsko-pomorskim ferie trwały od 18 do 29 stycznia, co z punktu widzenia zimowej aury okazało się okresem bardzo korzystnym.
Przez dwa tygodnie uczniowie mieli czas na odpoczynek od zajęć szkolnych i spędzenie czasu w aktywny sposób. W programie ferii wszystkich gminnych szkół znalazły się zajęcia organizowane w obiektach szkolnych oraz zajęcia wyjazdowe. Dla najmłodszych uczniów przygotowano zajęcia plastyczno-techniczne, na których dzieci malowały na szkle i tworzyły zimowe origami, bawiły się w gry i zabawy logiczne, a także doskonaliły swoje umiejętności kulinarne. Dużym powodzeniem cieszyły się wyjazdy na basen do Wielkiej Nieszawki,  lodowisko oraz do kina Cinema City i teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Uczniowie gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach komputerowych i doskonaleniu techniki sportowych gier zespołowych, na salach gimnastycznych przy zespołach szkół.
W organizację ferii zimowych została włączona Rada Rodziców, która między innymi przygotowała kulig, a po jego zakończeniu ciepły posiłek przy ognisku.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nauczycieli i rodziców można było w znaczący sposób urozmaicić czas zimowego odpoczynku.

 

autor: Magdalena Kwaśniewska, data: 2016-02-17

< wstecz

Witamy na portalu społecznościowym Facebook profil Urzędu Gminy Łysomice

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć
Przebudowa ulicy Leśnej w Papowie Toruńskim – Osieki
Ankieta
Polecamy
ePUAP
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Gotyku” (LGD)
Poza Toruń